Spotify

Ar latviams labiau patinka rusiška muzika? Nuviliančios išvados apie vietos muzikos rinką

Labai liūdnas vaizdas ryškėja populiariausiose transliacijų svetainėse. Tarp 40 populiariausių nėra nė vienos latvių atlikėjo dainos, o topų viršūnėse karaliauja rusakalbės dainos, nuliūdino muzikos prodiuseris Guntars Racs, rašo žurnalas "Santa".

Kasdien "Apple Music" ir "Spotify" svetainėse atnaujinamas populiariausių regiono dainų sąrašas, leidžiantis apytiksliai suprasti, kokios muzikos mieliau klausosi vietos gyventojai.

Deja, muzikantas ir prodiuseris Guntars Racs padarė gana griežtas išvadas apie Latvijos visuomenės muzikinį skonį.

Jis pastebėjo, kad abiejose platformose žmonės mieliau klausosi užsienietiškos muzikos, o "Apple Music" vaizdas tiesiog skandalingas.

Ten pirmąsias pozicijas užima tik rusiškos dainos.

"Apple Music" Latvijos populiariausiųjų šimtuke - 36 dainos rusų kalba ir nė vienos latvių kalba" - nėra normalu.

Norėčiau tik pridurti, kad nenormalu ir tai, jog karo metu Rusijoje pagamintas produktas taip uždirba pinigus Latvijoje", - piktinasi jis.

Programoje "Spotify" prodiuseris tarp klausomiausių dainų pastebėjo tik vieną ar dvi latvių atlikėjų dainas.

Jo nuomone, dainų rusų kalba šiose platformose klausosi tie, kurie pasirengę už tai mokėti, o kiti tiesiog neplanuoja naudotis mokamomis paslaugomis.

Žurnalistai atkreipė dėmesį, kad nė viena Latvijos atlikėjų daina nepateko į 100 klausomiausių dienos dainų sąrašą "Apple Music".

Savo ruožtu "Spotify" transliacijų platformoje į pirmąjį 50-tuką pateko tik viena latviška daina - "Singapūras satīns" kūrinys "Degviela", užėmęs paskutinę - 50-ąją vietą.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder