Atsargiai! 5 didžiausi politiniai skandalai, susiję su prabangiais laikrodžiais
Tačiau K. Lindneris tikrai nebuvo pirmas politikas ar aukščiausio rango pareigūnas, kuriam teko susidurti su neigiama reakcija dėl prabangaus laikrodžio. Ir tikriausiai jis nebus paskutinis.
Apžvelgėme penkis įsimintiniausius atvejus:
Magiškasis Makronas
Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron) praėjusį mėnesį per televizijos interviu apie prieštaringai vertinamą pensijų reformą atliko burtininko triuką - jo laikrodis išnyko!
Iš pradžių E. Macronas pasirodė laidoje su laikrodžiu. Praėjus kuriam laikui, jo ranka dingo po stalu ir... laikrodis dingo.
Kritikai teigė, kad E. Macronas slapta išsitraukė rankinį laikrodį, nes tai buvo brangus laikrodis, kurio vertė siekė iki 80 000 eurų.
Tačiau Prancūzijos žiniasklaida vėliau nustatė, kad tai buvo "Bell&Ross BRV 1-92" modelis, o tikroji laikrodžio kaina siekė apie 2 400 eurų.
Bandydama dar labiau ištaisyti įrašą, Eliziejus teigė, kad E. Macronas nusiėmė laikrodį, nes transliacijos metu, pasak Prancūzijos žiniasklaidos, "trinktelėjo juo į stalą, sukeldamas gana garsų triukšmą".
Laikas E. Macronui buvo itin nepatogus, nes maždaug 3 mln. žmonių protestavo prieš jo planą padidinti Prancūzijos pensinį amžių nuo 62 iki 64 metų.
Lenkijos problemos
Lenkijoje 2013 m. artimas tuometinio premjero Donaldo Tusko sąjungininkas buvo priverstas atsistatydinti po to, kai prokurorai pareiškė, kad jis pažeidė įstatymą, nedeklaravęs, kad jam priklauso 5 000 eurų vertės laikrodis.
Lenkijos žiniasklaida pranešė, kad transporto ministras Sławomiras Nowakas mėgo brangius laikrodžius, įskaitant tokių šveicariškų prekių ženklų kaip "Hublot" ir "Ulysse Nardin" laikrodžius.
Tačiau dėl šio pomėgio jis pateko į bėdą, kai prokuratūra raštu kreipėsi į Lenkijos parlamentą, teigdama, kad esama "pagrįstų įtarimų", jog S. Nowakas pažeidė įstatymą, nes neatskleidė, kad jam priklauso laikrodis.
"Atliekant tyrimą nustatyta, kad Sławomir Nowak turėjo laikrodį, įsigytą už 20 500 zlotų [maždaug 5 000 eurų]", - sakoma apygardos prokuratūros pareiškime.
Įstatymų leidėjas privalėjo atskleisti visus daiktus, kurių vertė viršija 10 000 zlotų.
Ši byla Nowakui turėjo brangių pasekmių.
2014 m. lapkritį jis buvo nubaustas maždaug 4 800 eurų bauda už laikrodžio nuosavybės nuslėpimą.
Teismas nustatė, kad Nowakas padarė nusikaltimą, nes keliose pajamų deklaracijose neatskleidė, kad jam priklauso laikrodis "Ulysse Nardin", kurio vertė viršija 10 000 zlotų.
Toliau viskas ėjo žemyn. 2020 m. Nowaką, tuo metu dirbusį Ukrainos transporto agentūroje, suėmė Lenkijos valdžios institucijos, įtardamos jį korupcija, vadovavimu organizuotai nusikalstamai grupuotei ir pinigų plovimu.
Kremliaus perteklius
Jei Macrono ir Nowako laikrodžiai atrodo vidutinio lygio, rusai tikrai žino, kaip juos patobulinti.
2020 m. Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovo spaudai nuotraukos, kuriose jis dėvi laikrodį, kurio vertė, kaip pranešama, siekia 620 000 JAV dolerių, sukėlė audrą.
Dmitrijus Peskovas buvo nufotografuotas su brangiu laikrodžiu per savo vestuves su olimpine ledo šokėja Tatjana Navka.
Kremliaus kritikai iškart atkreipė dėmesį į juodą Peskovo laikrodį su auksiniu kaukolės ir kryžiaus kaulų ciferblatu.
Įkalintas opozicijos politikas Aleksejus Navalnas nurodė, kad tai riboto leidimo šveicarų prekės ženklo "Richard Mille" sukurtas laikrodis.
Laikrodis vertas mažiausiai 620 000 JAV dolerių, rašė jis savo tinklaraštyje, cituodamas bendrovės jam rašytą elektroninį laišką.
A. Navalnas taip pat paskelbė nuotraukų, kuriose D. Peskovas dėvi kitus brangius laikrodžius, įskaitant "Rolex" ir "Omega".
Dėl savo ekstravagantiškos laikrodžių kolekcijos D. Peskovu galima pasikliauti skleidžiant V. Putino propagandą kaip laikrodis.
Fotošopo nesėkmė
Rusijos Ortodoksų bažnyčios vadovas patriarchas Kirilas taip pat yra brangių laikrodžių žinovas.
2012 m. interneto tyrėjai aptiko, kad Kirilo 30 000 dolerių vertės auksinis Breguet laikrodis buvo ištrintas iš nuotraukos bandant jį paslėpti - tačiau laikrodžio atspindys matėsi blizgančiame stale, prie kurio jis sėdėjo.
Patriarcho spaudos tarnybos pareiškime sakoma, kad "iš principo atmetame bet kokį nuotraukų redagavimo programų naudojimą" ir kad nuotrauką redagavę "kaltininkai" "bus griežtai nubausti".
Tačiau 2020 m. Kirilas vėl buvo užfiksuotas su 16 000 dolerių kainuojančiu laikrodžiu nuotraukoje, kurią pažymėjo Kremlių kritikuojanti naujienų svetainė "Open Media".
Neaišku, kiek atidžiai aukščiausiasis dvasininkas kreipė dėmesį teologijos pamokose, turint omenyje Biblijos mokymą apie meilę pinigams ir turtui.
Arba, kaip Jėzus pasakė pagal Luko evangeliją, "lengviau kupranugariui pralįsti pro adatos ausį nei turtuoliui įeiti į Dievo karalystę".
Šampaninis socializmas?
Sawsan Chebli, tuometinė Berlyno regioninės vyriausybės valstybės sekretorė, 2018 m. susidūrė su neigiama reakcija, kai socialinėje žiniasklaidoje paplito jos nuotrauka, kurioje ji dėvėjo prabangų "Rolex", kurio vertė - 7300 eurų.
"Viskas, ką reikia žinoti apie Vokietijos socialinės demokratijos būklę 2018 m.", - piktinosi vienas "Facebook" vartotojas, o "Twitter" tinkle plito #Rolex ir #UhrenGate - vokiškai #WatchGate - ir kilo pasipiktinimas.
Chebli smogė atgal socialiniame tinkle "Twitter": "Kas iš jūsų, nekentėjų, gyveno su 12 brolių ir seserų dviejuose kambariuose, miegojo ir valgė ant grindų, savaitgaliais kapojo malkas, nes anglis buvo per brangi?
Kam teko mėnesius laukti medinių kreidelių?
Niekas man nesako, kas yra skurdas", - rašė ji, sulaukdama solidarumo žinučių.
Ironiška, bet tarp tų, kurie puolė ginti Chebli, buvo ir "Rolex" mėgėjas Lindneris.
"Tegul ji nešioja "Rolex".
Nereikia būti vargšu, kad būtum prieš skurdą", - tviteryje rašė Laisvųjų demokratų lyderis.
Rašyti komentarą