Audra internete tebesiaučia: nuomonės dėl Australijos breiko šokėjos skyla pusiau
B Girl Raygun pasivadinusi 36 metų dėstytoja iš Sidnėjaus universiteto Paryžiuje pralaimėjo triuškinamais skirtumais visoms varžovėms.
Grupės varžybose ją lengvai įveikė ir Lietuvos 17-metė šokėja Dominika Banevič – sidabrą pelniusios Nickos pranašumas buvo akivaizdus, o grįžusi namo ji diplomatiškai ir pagarbiai atsiliepė apie australės bandymus atstovauti savo regionui.
Raygun judesiai mikliai apskriejo visą internetą. Buvo prikurta aibė memų ir ją vaizduojančių pašiepiamų vaizdo įrašų, šokėjos adresu keliavo daug kritikos.
Kliuvo ir kitiems Australijos breiko šokėjams, kurių dalis išsakė savo nuomonę.
Leah Clark pareiškė likusi šiek tiek nusivylusi Raygun pasirodymu, bet pripažino, kad ši nusipelnė vietos žaidynėse.
„Buvau Rachael drauge, varžiausi su ja daug metų. Labai didžiavausi, kad ji iškeliavo į žaidynes. Tačiau pasirodymas… Likau šiek tiek šokiruota dėl to, ką pamačiau, tiesą sakant, – „ABC Hack“ sakė l.Clark. – Rachael turi savitą stilių ir unikalų charakterį.
Tačiau asmeniniu lygiu, sąžiningai sakant, aš likau kiek nusivylusi.
Kai kurie pasirinkimai nebuvo geriausi olimpinei scenai. Kai kurie sprendimai kėlė klausimų.
Galiu pagirti, kad ji buvo autentiška. Australijoje yra daug talento, bet Rachael nusipelnė čia būti, nes laimėjo nacionalinį čempionatą. Tačiau mes nesivaržome aukšto lygio turnyruose reguliariai.
Nors Australijos B-Girl scena yra didelė ir pajėgi, galbūt tai neatsispindėjo olimpinėse žaidynėse.“
L.Clark pripažino, kad pačiai nekyla ranka „atsidaryti savo socialinių tinklų“, nes juos „užplūdo troliai“.
„Tai tiesiog beprotiška“, – sakė ji, pridūrusi, kad su kitais šokėjais kalbėjosi apie tai, kaip suvaldyti staiga paplitusią negatyvią nuotaiką viešumoje.
„Šokėjos jaučia susipynusias emocijas. Mums labai rūpi Rachael ir mes jaudinamės dėl jos bei to didelio jai skirtų patyčių kiekio. Nė vienas to nenusipelnė. Tikimės, kad jai bus viskas gerai, – kalbėjo L.Clarkk. – Iš kitos pusės, mums tarsi kyla klausimas: kas gi čia įvyko?“
Australijos šokėja taip pat išreiškė nerimą, kad visas šurmulys gali atsiliepti bendrai breiko reputacijai, o kitus bandymus gali pristabdyti baimė sulaukti patyčių.
Australijos sporto komentatorius Andre Vossas iškėlė viešą klausimą Australijos olimpinio sporto vadovams, kodėl Raygun buvo pasirinkta pasirodyti Paryžiuje.
„Galvota, kad ji grįš namo kaip herojė. Tačiau sulaukė kritikos, nes buvo beviltiška lyginant su kitomis šokėjomis, – per radijo laidą sakė jis. – Yra daug sporto šakų, kurioje neturime atstovų, nes neatitinkame jų lygio.
Kaip ji prasmuko? Gali sakyti, kad ji buvo geriausia atrankos varžybose, bet jei geriausia yra tokia beviltiška, kodėl mes turėjome nusiųsti bet ką toje sporto šakoje?“
Buvo ir tokių, kurie Raygun užstojo.
„Breiko esmė yra originalumas, parodyti kažką nauja, – o Raygun tai ir daro“, – sakė Australijos breiko teisėjas Martinas Gilianas.
Jis gyrė Raygun už išradingą choreografiją, kurioje įtrauktas ir labiausiai kontroversiškas jos judesys, kai ji šokinėja į šalis lyg kengūra.
„Ji įkvėpta aplinkos, o šiuo atveju, – kengūros“, – sakė M.Gilianas.
Raygun, pati lankiusi džiazo ir pramoginių šokių pratybas, panašiai aiškino savo pasirodymą:
„Aš niekada neįveiksiu tų merginų pagal tai, ką jos daro geriausiai, – dinamiką ir jėgos judesius, tad norėjau judėti kitaip, būti artistiška, kūrybinga, nes kiek dar galimybių daugiau gyvenime gali pasitaikyti tarptautinėje scenoje?“
Net ir Australijos ministras pirmininkas Anthony Albanese įsiterpė į diskusiją. Jis teigė, kad atakos prieš šokėją neatitinka olimpinių principų.
„Olimpinėse žaidynėse svarbu, kad žmonės dalyvauja sporte. Raygun tai ir darė“, – sakė jis.
Kiti Australijos olimpinės delegacijos nariai siūlė šokėjai psichologinę pagalbą ir ramino aistras.
„Manau, kad tai, kas įvyko socialinėje medijoje su visais troliais ir mygtukų kariais, tikrai nuvilia, – sakė daugkartinė olimpinė čempionė treko dviratininkė Anna Meares, vadovavusi Australijos delegacijai Paryžiuje. – Man visiškai patiko jos aistra. Man patiko jos charakteris.“
Vyrų varžybose šokęs australas Jeffas J-Attack-Dunne irgi gynė tautietę.
„Žinau, kad ji labai stengėsi, ji buvo Australijos breiko lyderė moterų varžybose, gerai ją pažįstu ir gerbiu visu 100 procentų“, – sakė jis.
Rašyti komentarą