Pasienio ruožas

Automobiliams su rusiškais numeriais bus uždarytas paskutinis "langas į Europą"

Norvegija nusprendė uždrausti įvažiuoti rusiškais numeriais registruotiems lengviesiems automobiliams, pranešė valstybės sekretorius Eivindas Vad Peterssonas. Taip ji taps paskutine su Rusija besiribojančia Europos šalimi, kuri imsis tokių priemonių, - skelbia "The Moscow Times".

"Kaip ir Suomija, Norvegija įves apribojimus rusiškos registracijos automobilių importui ir naudojimui šalyje.

Dabar nagrinėjame, kaip tai padaryti, ir netrukus pateiksime konkrečias priemones", - sakė E. Peterssonas (cituoja Nrk).

Norvegija nėra ES narė, tačiau priklauso Europos ekonominei erdvei ir yra viena iš Europos laisvosios prekybos asociacijos (ELPA) steigėjų.

Oslas laikosi daugumos ES sankcijų Rusijai. 

Rugsėjo 16 d. Suomija uždraudė automobilius su rusiškais numeriais.

Muitinė pažadėjo apsukti tokius automobilius, jei jie bandys įvažiuoti į šalį per sieną su Norvegija, nes tai taip pat laikoma sankcijų pažeidimu.

Automobiliams su rusiškais numeriais Suomijoje nurodyta išvykti iš šalies iki 2024 m. kovo 16 d.

Muitinės tarnybos pranešimo duomenimis, per rugsėjo 16-17 d. savaitgalį į Suomijos pasienį atvyko 81 automobilis iš Rusijos, 37 iš jų nebuvo įleisti į šalį.

Anksčiau įvažiuoti Rusijoje registruotiems automobiliams uždraudė Baltijos šalys: Estija, Latvija ir Lietuva.

Pastarosios šalies valdžios institucijos pareiškė, kad tokie automobiliai "turėtų būti konfiskuojami" pagal Europos Komisijos sankcijų išaiškinimą.

Tuo pat metu automobilių tranzitui per Lietuvą į Kaliningrado sritį ir atgal apribojimai netaikomi.

Lenkija panašias priemones įvedė nuo rugsėjo 17 d. "Dabar į Lenkiją negali įvažiuoti joks Rusijoje registruotas komercinis ar privatus automobilis, nepriklausomai nuo to, ar jo savininkas yra Rusijos, ar kitos šalies pilietis", - sakė Vidaus reikalų ministerijos atstovas Mariusz Kaminski.

Anksčiau Europos Komisija pareiškė, kad įvažiavimas į ES su Rusijoje registruotais automobiliais bus laikomas "nelegaliu importu", nepriklausomai nuo to, ar transporto priemonė naudojama asmeniniais, ar komerciniais tikslais.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder