Sergejus Šoigu

Baltarusijoje apsilankęs Šoigu dėkojo už Minsko paramą rusų kariams

Praėjus daugiau kaip devyniems mėnesiams nuo invazijos į Ukrainą, Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu šeštadienį apsilankė kaimyninėje Baltarusijoje, kuri yra Maskvos sąjungininkė kare su Ukraina.

Susitikime su diktatoriumi Aliaksandru Lukašenka jis padėkojo už paramą Baltarusijoje dislokuotiems rusų kariams.

„Jie čia tikrai jaučiasi kaip namuose“, - valstybinė Baltarusijos naujienų agentūra „Belta“ citavo S. Šoigu. Kartu su savo kolega Viktoru Chreninu ministras taip pat pasirašė dokumentą dėl saugumo susitarimo tarp abiejų šalių pakeitimo. Jo detalės kol kas nežinomos.

S. Lukašenka, be kita ko, patvirtino, kad tęsiasi pasirengimas suformuoti bendrą regioninį Rusijos ir Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų dalinį. Apie atitinkamus planus dažnai paskutiniuoju Europos diktatoriumi vadinamas prezidentas informavo jau spalį.

Baltarusija remia Rusiją kare su Ukraina, pavyzdžiu, sudarydama galimybes iš savo valstybės teritorijos leisti rusų raketas. Be to, Rusijos daliniai invazijos pradžioje vasarį puolė Ukrainą iš Baltarusijos teritorijos. Tačiau tiesioginį savo šalies įsikišimąsi į karą A. Lukašenka neigia.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder