Pastatai

Beveik 8 mln. rusų nustojo mokėti už būsto ir komunalines paslaugas

(2)

Nuolatinių skolininkų už būsto ir komunalines paslaugas Rusijoje 2023 m. ketvirtojo ketvirčio pradžioje buvo 7,9 mln. žmonių, rodo Federalinės antstolių tarnybos duomenys, kuriuos skelbia "Izvestija".

Šių piliečių atžvilgiu jau pradėta skolų išieškojimo procedūra. FSPP pažymėjo, kad, palyginti su 2022 m., rodiklis praktiškai nepasikeitė ir išlieka stabilus.

Rosstato duomenimis, tik 2023 m. pirmojo ketvirčio pabaigoje rusų skola už būsto ir komunalines paslaugas siekė beveik 900 mlrd. rublių.

Per metus jos dydis padidėjo 72 mlrd. rublių, o 2022 m. - 56,6 mlrd. rublių.

Įsiskolinimų už būsto ir komunalines paslaugas turi 7,8 % rusų, parodė apklausa.

Tuo pat metu, "Nacionalinis būsto kongresas" duomenimis, net 10 proc. savininkų laiku nemoka už komunalines paslaugas.

Kovoti su nemokėtojais pagal įstatymus yra labai sunku, teigia administravimo įmonių atstovai.

Realu išieškoti skolas tik iš padorių nuomininkų, sako MC "Kristall" iš Novokuznecko direktorė Jelena Kamneva.

"Mes naudojame visus prieinamus ir teisėtus metodus: nuo bendravimo su skolininkais ir susitarimų dėl įmokų išdėstymo sudarymo iki butų fondo pardavimo kontrolės, pasitelkdami socialinius tinklus", - sakė E. Kamneva.

Būsto statybos bendrovės riboja renovacijos ir projektavimo komandų patekimą į nuolatinių nemokėtojų butus, priduria Iolanta Ovčinnikova, "MOSS Development Management Company" generalinė direktorė.

Apie 80-85 proc. skolininkų teigia, kad pagrindinė skolos priežastis yra realių pajamų sumažėjimas infliacijos augimo fone, taip pat susidariusi sunki gyvenimo situacija, sako Liaudies fronto ekspertė Daria Poluchinakova. Analizė" Daria Poluchina.

Tačiau, pasak jos, yra piliečių, kurie iš esmės nemoka už būsto ir komunalines paslaugas, nes nesutinka su mokesčiais ar nustatytais tarifais.

Kartu daugeliui žmonių gali būti naudinga nemokėti sąskaitų, nes nemokėdami "komunalinių paslaugų" gyventojai skolinasi pinigų iš administruojančios įmonės, tačiau be palūkanų, kaip banke, sako Nacionalinio būsto kongreso direktorė Tatjana Vepreckaja.

Skolų priežastys yra skirtingos, todėl reikia kompleksinių priemonių darbui su skolininkais, sako Susana Kirakosyan, Prekybos ir pramonės rūmų Verslo plėtros pakomitečio gyvenamojo būsto valdymo srityje pirmininkė.

"Atrodo teisinga sudaryti sąlygas profesionalių skolų išieškotojų už būsto ir komunalines paslaugas darbui ir įvesti ikiteisminį ginčų sprendimą", - reziumavo ekspertė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder