Britų policijai liepta neareštuoti nusikaltėlių

Dėl vietų kalėjimuose trūkumo Didžiosios Britanijos policijai buvo įsakyta sustabdyti vadinamuosius „neprioritetinius areštus”, rašo „The European Conservative” leidinys. Tai „smulkūs nusikaltimai”, pavyzdžiui, narkotikų laikymas. Dėl šios situacijos taip pat gali būti sustabdyti teismo procesai.

Policijos vadovams nurodyta sumažinti areštų skaičių, nes trūksta vietų kalėjimuose. Tai dar vienas smūgis Konservatorių partijos pažadams „ryžtingai kovoti su nusikalstamumu”, dar kartą paaštrėjus situacijai prieš artėjančius rinkimus.

Šiuos planus tikrai įvertins tie, kuriems politikai yra sugalvoję eufemizmą „žemo lygio nusikalstamumas”. Tačiau po šia etikete slepiasi nusikaltėliai, kurie kenkia įstatymų besilaikantiems piliečiams ir daro žalą verslui, ypač mažoms įmonėms, kurios sunkiai suduria galą su galu.

Nepaisant to, kad konservatoriai paskelbė amnestiją ir išankstinį kalinių paleidimą, šalies kalėjimuose yra tik apie 1 000 laisvų vietų. Tuo pat metu kai kurių įkalinimo įstaigų būklė tokia apgailėtina, kad priežiūros institucijos reikalauja jas uždaryti.

Todėl Nacionalinės policijos vadovų tarybos vidiniu įsakymu nurodyta sustabdyti vadinamuosius „neprioritetinius areštus” ir kitus veiksmus, kurie gali padidinti kalinių skaičių.

Atmintinėje, kurią gavo laikraštis „The Times”, neatskleidžiama, į kokius nusikaltimus ir veiksmus policijos pareigūnai nuo šiol nekreips dėmesio. Policija daugelį metų nesulaikydavo piliečių už kanapių ir kitų „žemo lygio” narkotikų laikymą, nes žinojo, kad teismai tokių bylų vis tiek nenagrinės. Dabar išimtis bus taikoma ir kitiems nusikaltimams.

„The Telegraph” praneša, kad konstebliai taip pat buvo įspėti: vyriausybės svarstomas nepaprastosios padėties priemonių paketas „grasina pakenkti visuomenės saugumui”, o dabartinė krizė gali dar labiau sumažinti policijos galimybes reaguoti net į skubius iškvietimus.

Atskirame pranešime britų teisėjams teigiama, kad dėl perpildytų kalėjimų gresia laikinas teismo procesų sustabdymas, nes teisingumas vis tiek negalės pasiųsti nuteistų nusikaltėlių į kameras.

Šias rekomendacijas – iš esmės nuolaidžiavimą kriminaliniams visuomenės elementams – galima apibūdinti kaip Didžiosios Britanijos „sanfranciškanizaciją” pagal nusikaltimų kamuojamo Kalifornijos miesto pavyzdį, kur į „žemo lygio” nusikaltimus taip pat nekreipiama dėmesio, nes apygardos prokuroras „neketina vykdyti įstatymų”.

Leiboristų partija entuziastingai pasinaudojo šia žinia, matydama, kad tai dar vienas patogus pretekstas kritikuoti torius, tačiau mažai kas rimtai tiki, kad sero Keiro Starmerio komanda pati imsis rimtų veiksmų padėčiai pagerinti.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder