Britų politikos analitikas pasakoja apie Putino paranoją

"Daily Mail" straipsnyje rašoma, kad V. Putinas jau seniai kenčia nuo paranojos. Straipsnyje britų politologas, profesorius, tarptautinio nusikalstamumo ir saugumo klausimų, susijusių su Rusija, ekspertas Markas Galeotti aprašė savo gyvenimo Maskvoje patirtį.

Jaunystėje V. Putinas išvengė karinės tarnybos, nes įstojo į universitetą, kuriame rengė atsargos karininkus, ir jau baigęs studijas gavo artilerijos leitenanto laipsnį.

"Prieš kelerius metus gyvenau Kutuzovskio prospekte, viename iš kelių, vedančių į Maskvos centrą ir mėgstamiausių prezidento V. Putino kortežo maršrutų į Kremlių.

Jis niekada nemėgo keliauti sraigtasparniu, todėl 18 automobilių, tarp kurių buvo motociklai, greitosios pagalbos automobilis ir eilė blizgančių juodų limuzinų tamsintais langais, buvo gerai pažįstamas vaizdas.

Likus maždaug 45 minutėms iki jo pravažiavimo, kelias būdavo uždaromas - turiu omenyje, visiškai uždaromas.

Prie mano gyvenamojo namo durų stovėjo apsaugos darbuotojas, kuris neleido gyventojams išeiti", - pasakojo Galeotti.

Ekspertas taip pat pažymėjo, kad prasidėjus koronaviruso pandemijai, Putinas dar labiau užsisklendė savo išgalvotame idealiame turtų ir valdžios pasaulyje, kuriame leidžiama tik tai, ko jis nori ir kada nori.

"Jis retai lankosi net savo biure Kremliuje, mieliau tvarko reikalus savo didingame geltonų kolonų dvare Novo-Ogareve, elitiniame priemiestyje, populiariame tarp roko žvaigždžių ir oligarchų, į vakarus nuo Maskvos.

Žmonės ateina pas jį tada, kai jis leidžia...

Vis dažniau jis to nedaro; jis turi savo personalą, asmens sargybinius, degustatorių komandą, tačiau jau daug mėnesių ministrai, patarėjai ir padėjėjai, su kuriais kadaise dažnai konsultuodavosi, laikosi atokiau.

Prie to prisidėjo pandemija, tačiau jis nerodo jokių ženklų, kad norėtų keisti esamą padėtį [...] Jis nepasitiki internetu ir primygtinai reikalauja, kad informacija būtų pateikiama popieriuje.

Po invazijos pirmenybė teikiama karinėms ataskaitoms, po to - žvalgybos tarnybos SFV dokumentams, iš kurių sužinoma, kas vyksta tarptautiniu mastu, vėliau - FSB ataskaitai apie tai, kas vyksta Rusijos viduje, ir galiausiai - federalinės saugumo tarnybos FSO informacijai apie Rusijos elito - jo bičiulių oligarchų ir priešų - reikalus.

Tada jis nusprendžia, su kuo nori pasikalbėti. Jis mieliau renkasi vaizdo konferencijas nei tiesioginius susitikimus, nes taip gali kontroliuoti, ką girdi, o ko ne", - pridūrė Galeotti.

Pasak Galeotti, Kremliaus kasdienybės stebėtojai įsitikinę, kad Putinas daugiausia laiko praleidžia vienas.

Jis neturi visiškai jokios karinės patirties, nors negali praeiti pro tanką ar naikintuvą nesustojęs, kad nusifotografuotų.

"Jis tvirtino, kad "vadovavo artilerijos baterijai", bet iš tikrųjų niekam nevadovavo.

Jis labiau karinis fanatikas nei karinis genijus."

Archyvų nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder