Rusijoje veikia daugiau nei 140 lietuviško kapitalo bendrovių

Buvęs TVF vyriausiasis ekonomistas prognozuoja niūrią Rusijos ateitį

(2)

Tarptautinės sankcijos daro pražūtingą poveikį Rusijos ekonomikai: kol kas dėl agresijos prieš Ukrainą Maskva jau lygiuojais į Šiaurės Korėjos, Kubos ir Venesuelos piliečių gyvenimo lygį.

Kaip Pasaulio ekonomikos forume pažymėjo buvęs TVF vyriausiasis ekonomistas Kennethas Rogoffas, ateityje Rusija bus labai neturtinga šalis.

"Pažvelkite į Iraną, Šiaurės Korėją, Venesuelą, Kubą - štai kur link juda Rusija", - sakė jis.

Pasak buvusio TVF ekonomisto, Kremlius veltui bando įtikinti pasaulį, kad Maskva pajėgi atlaikyti Vakarų ekonominį spaudimą: dėl jo įvestų apribojimų jau dabar sumažėja kai kurios Rusijos pajamos, todėl lėtėja gamyba ir neigiamai veikiami kiti ekonomikos sektoriai.

Jis mano, kad sankcijos ilgainiui gali paversti Rusijos ekonomiką "milžinišku Iranu" ir netgi paskatinti režimo pasikeitimą pačiame Kremliuje.

Paprastai sankcijų politika veikia kaupiamuoju principu, todėl, pasak Rogoffo, net jei Ukraina laimėtų, apribojimai Rusijai niekada neturėtų būti panaikinti.

"Jei sankcijų laikysitės ilgai ir jas vis stiprinsite, jos bus veiksmingos", - apibendrino jis.

Vakarų sankcijų spaudimas Rusijai

Nuo Rusijos invazijos pradžios Europos Sąjunga jau įvedė devynis sankcijų paketus šaliai agresorei: apribojimai taikomi įvairioms Rusijos gyvenimo sritims, pradedant nemokamų skrydžių į ES šalis blokavimu ir baigiant didelėmis ekonominėmis sankcijomis, pavyzdžiui, Rusijos naftos kainų apribojimais. 

Remiantis "Blooomberg" tyrimu, energijos kainų riba Maskvai kasdien kainuoja 172 mln. dolerių.

O jau vasario 5 d. dėl naftos pardavimo kainų ribos Rusija neteks iki 280 mln. dolerių negauto pelno kasdien.

Europos Sąjungos šalys šiuo metu rengia 10-ąjį sankcijų Rusijai paketą, kuris įsigalios kitą mėnesį.

Sausio mėnesį Ukrainos ministras pirmininkas Denisas Šmygalas išreiškė lūkestį, kad kitame Europos Sąjungos sankcijų Rusijai pakete bus numatyti apribojimai Rusijos branduolinei pramonei. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder