Jų teigimu, šios programos negalima paleisti nei įmonės kompiuteriuose, nei savo mobiliuosiuose įrenginiuose.
Dėl to darbuotojai, norėdami naudotis "Telegram", turi palikti CŽV būstinę.
Žinutė domina analitikus, kurie specializuojasi Rusijos srityje.
Ypač daug dėmesio skiriama su karu Ukrainoje susijusioms publikacijoms, įskaitant prokremliškų karinių tinklaraštininkų kanalus.
Agentūros teigimu, JAV ketina stiprinti CŽV darbą analizuojant atviruosius šaltinius ir jau pradėjo rengti nacionalinę OSINT strategiją, tačiau tokie apribojimai turi įtakos duomenų rinkimo greičiui ir lėtina naudingos informacijos nustatymo procesą.
Tuo pat metu CŽV turi oficialų kanalą "Telegram".
Be to, praėjusiais metais agentūra sukūrė specialų kanalą "Messenger", skirtą rusams verbuoti, ir jame paskelbė vaizdo įrašą su raginimu dalytis informacija.
Lapkričio mėnesį Prancūzijoje buvo apribotas naudojimasis "Telegram".
Visų pirma vyriausybės nariai buvo įpareigoti pašalinti programą iš savo įrenginių, nes jos nepatvirtino Nacionalinė informacinių sistemų saugumo agentūra (ANSSI).
Draudimas taip pat buvo taikomas programoms "WhatsApp" ir "Signal".
Be to, ES nusprendė sugriežtinti "Telegram" priežiūrą.
Ši žinučių siuntėja buvo įpareigota iki 2024 m. vasario 17 d. paskirti teisinį atstovą, kuris palaikytų ryšius su Europos Komisija kovojant su ekstremistiniu turiniu ir smurto propaganda.
Vokietija taip pat turėjo pretenzijų "Telegram".
Šalies Vidaus reikalų ministerijos vadovė Nancy Feather 2022 m. sausio mėn. leido blokuoti pasiuntinį dėl to, kad juo naudojasi ekstremistinės grupės.
Visų pirma ji nurodė, kad dešinieji radikalai per šią programėlę koordinavo protestus prieš vyriausybės kovos su pandemija priemones ir grasino nužudyti kelis Vokietijos politikus.
Teisingumo ministerija savo ruožtu pareikalavo, kad "Telegram" vadovybė paskirtų oficialų atstovą Vokietijoje teisinėms užklausoms dėl neteisėto turinio.
Atsisakius tai padaryti, ministerija pagrasino bendrovei "milijoninėmis" baudomis.
Rašyti komentarą