Daugiau nei 20 valstybių Dubajuje ragina trigubinti atominės energetikos pajėgumus

(1)

Šeštadienį Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencijoje Dubajuje daugiau nei 20 šalių pasisakė už tai, kad pasaulio atominės energetikos pajėgumai būtų trigubinami siekiant drastiškai sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį ir iki 2050 m. užtikrinti poveikio klimatui neutralumą, informuoja AFP.

Deklaracijai pritarė JAV, Gana, Japonija ir dalis Europos valstybių. Joje pabrėžiama, kad atominė energetika atlieka svarbų vaidmenį siekiant nulinės anglies dioksido emisijos tikslų.

Vis dėlto atominė energetika kaip „švaresnė“ alternatyva iškastiniam kurui yra kontraversiška tema, nes aplinkosaugininkų grupėms nerimą kelia tokių elektrinių saugumas ir panaudoto branduolinio kuro saugojimas.

„Nebandome nieko įtikinti, kad tai bus alternatyva absoliučiai visiems kitiems energijos šaltiniams. Tačiau dėl mokslo, faktų realybės ir įrodymų žinome, kad be atominės energetikos nebūtų įmanoma pasiekti poveikio klimatui neutralumo iki 2050 m. Tai tėra mokslinė realybė. Čia nėra jokios politikos, jokios ideologijos“, – JAV pasiuntinys klimato klausimais Johnas Kerry sakė JT klimato kaitos konferencijos (COP28) metu Dubajuje.

Būtų siekiama trigubai padidinti atominės energetikos pajėgumus nuo 2020 m. lygio iki 2050 m.

Deklaraciją taip pat pasirašė Bulgarija, Čekija, Jungtinė Karalystė, Jungtiniai Arabų Emyratai, Kanada, Lenkija, Marokas, Moldova, Mongolija, Nyderlandai, Pietų Korėja, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Ukraina ir Vengrija.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder