Netikėtas radinys aptiktas kaučiuko plantacijoje netoli Kannuro miesto, Keralos valstijoje, liepos 11-ąja. Kasdami duobę darbininkai aptiko keistą dėžę.
Pirmoji, kuri ją pastebėjo, buvo moteris, vardu Ajaša.
„Aš kasiau duobę, pastebėjau šią dėžę ir iškėlusi padėjau ją šalia jos. Tada kažkas, bijodamas, kad tai kažkaip susiję su juodąja magija ar bomba, ją numetė toliau" - pasakojo ji.
Nukritus ant žemės dėžė atsidarė ir iš jos pasipylė blizgantys daiktai. Darbuotojai nedelsdami pranešė apie radinį valdžios institucijoms.
Dėžutės viduje buvo 17 perlų karoliukų, 13 aukso medalionų, auskarai, žiedai ir sidabro monetos.
Be to, buvo keturi medalionai, kurie galimai buvo tradicinio papuošalo kašimalo, skirto klestėjimo deivei Lakšmi, apdailos dalis. Be to, liepos 13 dieną toje pačioje vietoje buvo rasti dar keli karoliukai ir trys sidabrinės monetos.
Remiantis preliminariais skaičiavimais, lobis galėjo gulėti žemėje daugiau nei 200 metų, nes monetos iš jo buvo nukaldintos XVIII a. Antroje pusėje.
Tai yra vadinamosios Prancūzijos Indijos monetos, kurias nukaldino Prancūzijos Rytų Indijos kompanija. Jai priklausė prekybos postai šiuolaikinių Pudučerio ir Čandanagaro teritorijose.
Šios žemės liko okupuotos Prancūzijos iki 1940-ųjų pabaigos.
Rašyti komentarą