Verslas siūlo ukrainietiškus grūdus į Klaipėdą gabenti ir Nemunu iš Kauno

Europos Komisija mėnesiui apribojo dalies Ukrainos žemės ūkio produkcijos importą

Ginče dėl pigių grūdų iš Ukrainos Europos Komisija, spaudžiama kelių ES valstybių, apribojo dalies ukrainietiškų produktų importą.

Iki birželio 5 dienos Bulgarijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Rumunijoje ir Slovakijoje nebus galima laisvai prekiauti ukrainietiškais kviečiais, kukurūzais, rapsais ir saulėgrąžomis, antradienio vakarą pranešė Europos Komisija. Tačiau šią produkciją ir toliau bus galima per minėtas šalis gabenti, pavyzdžiui, į kitas ES valstybes.

Jau penktadienį sužinota apie pirmąsias susitarimo detales. Konfliktas, be kita ko, kilo dėl to, kad ūkininkai ypač importo paveiktose šalyse pradėjo skųstis konkurencija.

Į tai reaguodamos, tokios valstybės, kaip Lenkija ir Vengrija, savarankiškai apribojo tam tikros produkcijos importą. Šios nacionalinės priemonės dabar bus atšauktos, pareiškė Europos Komisija.

Dėl karo svarbūs Ukrainos eksporto keliai per Juodąją jūrą ilgai buvo blokuojami. Todėl užpultai šaliai svarbu gabenti prekes ir traukiniais ar vilkikais, kad jos pasiektų pasaulio rinką.

Ukraina savaitgalį pasveikino pasiektą susitarimą. Ukrainietiškos produkcijos blokada pakenktų ne tik Ukrainai, bet ir Artimiesiems Rytams ir Afrikai, ES finansų ministrų susitikime Stokholme šeštadienį sakė finansų ministras Serhijus Marčenka.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder