FSB agentas bandė įmontuoti "blakes" Aukščiausiosios Rados patalpose

FSB agentas bandė įmontuoti „blakes“ Aukščiausiosios Rados patalpose, bet buvo susektas

Ukrainos saugumo tarnyba atskleidė, kad Rusijos FSB agentas bandė sumontuoti "blakes" Aukščiausiosios Rados fojė, - paskelbė unian.net.

Pasak SBU atstovo spaudai Artemo Dehtyarenko, Ukrainos kontržvalgybos tarnyba atskleidė faktą, kad Rusijos specialiosios tarnybos užverbavo Ukrainos Aukščiausiosios Rados biuro paramos skyriaus darbuotoją.

Pareigūną bendradarbiauti įkalbėjo FSB kadrinis darbuotojas, kai jis prieš Rusijos invaziją į Ukrainą buvo nuvykęs į laikinai okupuotą Krymą.

"Rusijos vadovo nurodymu agentas turėjo rinkti žvalgybinę informaciją apie užsienio delegacijų vizitus į Ukrainos parlamentą, ypač apie jų asmeninę sudėtį, oficialių ir neoficialių pokalbių turinį.

Be to, jam buvo pavesta išnagrinėti galimybę salėse ir vestibiuliuose įrengti specialias technines slaptos informacijos rinkimo priemones", - sakoma pranešime.

Šiuo metu tęsiasi skubūs tyrimo ir operatyviniai veiksmai, kuriais siekiama nustatyti visas nusikalstamos veikos aplinkybes, vykdant baudžiamąjį procesą pagal Ukrainos baudžiamojo kodekso 111 straipsnį (valstybės išdavystė).

Priminsime, kad prieš kelias dienas Ukrainos saugumo tarnybos kontržvalgyba sulaikė Rusijos FSB agentą, kuris koregavo raketų smūgius Zaporožėje mainais už pažadą užimti "vadovaujantį postą" miesto okupacijos atveju.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder