
Galingas saulės blyksnis nutraukė radijo ryšį 5 žemynuose: kuo tai pavojinga
Šiuo metu Saulė įžengė į ypač aktyvią savo natūralaus 11 metų ciklo fazę.
Mokslininkai atidžiai stebi požymius, kad Saulės aktyvumas didėja. Apie tai rašo interestingengineering.com, remdamasis Spaceweather.com.
Pažymima, kad kai kuriose Šiaurės Amerikos, Pietų Amerikos, Pietryčių Azijos, Afrikos ir Artimųjų Rytų dalyse buvo pranešta apie trumpųjų bangų radijo ryšio sutrikimus.
Kaip nurodyta publikacijoje, gegužės 14 d. Kosminės oro prognozavimo centras užfiksavo galingą X2.7 klasės blyksnį apie 04:30 ryto rytų laiku, po ankstesnio silpnesnio M5.3 klasės blyksnio.
NASA Saulės dinamikos observatorija padarė įspūdingą šio reiškinio nuotrauką, kurioje X klasės blyksnis matomas kaip ugnies uodega, išsiveržianti iš Saulės paviršiaus.
Prognozuotojas Sean Dahl pažymėjo, kad X2.7 klasės blyksnis įvyko, kai Saulė buvo virš Artimųjų Rytų, sukeldamas aukšto dažnio radijo signalų sutrikimus regione maždaug 10 minučių audros piko metu:
„Be [aukšto dažnio] ryšio pablogėjimo dėl tam tikrų trumpųjų bangų slopinimo problemų, mes nežinome apie jokias kitas galimas ar tikėtinas pasekmes“.
Tuo pačiu metu pabrėžiama, kad tokios stiprios saulės audros kelia pavojų kosmonautams kosmose ir gali trukdyti GPS sistemų bei palydovų darbui.
Kai šie išsiveržimai nukreipti į Žemę, jie gali sutrikdyti radijo ryšį ir netgi sukelti elektros tinklų gedimus, nes į planetą sminga įkrautų dalelių srautai.
Mokslininkų duomenimis, šiuo metu Saulė įžengė į ypač aktyvią savo natūralaus 11 metų ciklo fazę. Tai reiškia, kad artimiausiais mėnesiais gali kilti naujos saulės audros.

Rašyti komentarą