Karas Ukrainoje

Grupė „Rusič" atsisakė kovoti Ukrainoje po jos įkūrėjo arešto

Rusijos neonacių grupuotė "Rusič" paskelbė nutraukianti kovines užduotis Ukrainoje. Pasak grupės "Telegram" kanalo, šio sprendimo priežastis - vieno iš "Rusič" įkūrėjų ir lyderių Jano Petrovskio, dar žinomo slapyvardžiu "Slavyan", sulaikymas, - skelbia "The Moscow Times".

"Ir kol situacija su Slavyanu nebus išspręsta mums reikalinga linkme (ekstradicija į Rusijos Federaciją) - "Rusič" nustoja vykdyti bet kokias kovines užduotis.

Bus laiko pailsėti ir išspręsti susikaupusias bylas. Jei šalis negali apsaugoti savo piliečių, kodėl piliečiai turėtų saugoti šalį?" - sakoma grupės "Telegram" kanale.

Apie Jano Petrovskio sulaikymą Suomijoje tapo žinoma tik šiandien.

Ukrainos valdžios institucijos įtaria jį dalyvavimu karo nusikaltimuose, įvykdytuose nuo 2014 m. birželio iki 2015 m. rugpjūčio Lugansko ir Donecko sričių teritorijoje.

Pats J. Petrovskis savo dalyvavimą šiuose įvykiuose neigia.

Rusų vadas yra įtrauktas į ES ir JAV sankcijų sąrašus. JAV Iždo departamento duomenimis, jis buvo su privačia karine bendrove "Wagner" susijusios neonacistinės sukarintos grupuotės vadovas ir vadas.

Europos Sąjunga taip pat paskelbė, kad Petrovskis yra atsakingas už veiksmus, keliančius grėsmę Ukrainos suverenitetui ir nepriklausomybei.

Nuo 2004 m. Janas Petrovskis gyvena Norvegijoje, kur aktyviai dalyvavo radikalaus nacionalistinio judėjimo veikloje.

Jis dalyvavo prieš imigrantus nukreiptuose patrulių būriuose "Odino kareiviai". Norvegijos valstybinio transliuotojo NRK duomenimis, J. Petrovskis kovojo Sirijoje kraštutinių dešiniųjų grupės, rėmusios Bašaro al Asado vyriausybę, pusėje.

"Rusič" įkūrė Petrovskis ir Aleksejus Milčakovas 2011 m. save pasiskelbusioje Lugansko liaudies respublikoje.

2016 m. Norvegija išsiuntė Petrovskį į Rusiją, laikydama jį grėsme nacionaliniam saugumui.

Petrovskis tapo "Rusič" vadu 2022 m. po to, kai buvęs grupuotės vadas Oleksijus Milčakovas buvo sužeistas netoli Charkovo.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder