„Imigracija neveikia net ekonomiškai“ – Vokietijai reikia 10 mlrd. eurų daugiau soc. išmokų, nei prognozuota
Laikraščio „Bild“ gautuose dokumentuose, skirtuose 2025 m. biudžetui, Vokietijos darbo ministerija daro prielaidą, kad 2025 m. rugpjūčio dokumentuose vidutiniškai 2,9 mln. žmonių reikia socialinės paramos.
Tačiau šiame dokumente nurodoma, kad išlaidos standartiniams tarifams ir apgyvendinimo išlaidoms turėtų sudaryti 45,6 mlrd. eurų, t. y. gerokai daugiau nei 2025 m. piliečių pašalpų biudžete numatyti 36 mlrd. eurų.
Didžiulis neatitikimas sukėlė pasipiktinimą, tačiau Hubertuso Heilo (SPD) darbo ministerija laikraščiui „Bild“ teigė, kad paskelbti skaičiai „yra nesuprantami ir metodologiškai pagrįsti keliomis klaidingomis prielaidomis…
Pavyzdžiui, didelę dalį apgyvendinimo išlaidų turi padengti savivaldybės, todėl nurodytos sumos federaliniam biudžetui nėra svarbios“.
Vis dėlto Heil paneigime nenurodyta, kiek „Bild“ skaičiai neatitinka tikrovės, ir ypač tai, kad „Bild“ citavo pačios ministerijos vidaus dokumentus.
Didžiulės sumos, išmokamos iš piliečių mokesčių, tapo politiškai sprogstama tema, pirma, dėl milžiniškų išlaidų, kurias dėl to patiria Vokietijos mokesčių mokėtojai, antra, dėl to, kad Vokietijos ekonomikoje trūksta darbuotojų, ir trečia, dėl didžiulio skaičiaus užsieniečių, besinaudojančių šia socialinės paramos sistema, nes pusė visų paramos gavėjų yra užsieniečiai, o daugelis kitų, kurie yra Vokietijos piliečiai, taip pat turi migracijos patirties.
„Imigracija neveikia, net ir ekonominiu požiūriu. O jei reikėtų diferencijuoti vokiečius pagal jų migracijos kilmę, vaizdas būtų dar labiau triuškinantis“, – rašė europarlamentaras Maximilianas Krahas, kuris yra AfD narys, „X“ tinkle.
Jis pasidalijo diagrama, rodančia, kiek mažai vokiečių piliečių iš tikrųjų gauna socialines išmokas.
Tačiau jis nėra vienintelis, kuris abejoja Heilo skaičiais. Neseniai Federalinė audito tarnyba taip pat suabejojo Heilo biudžetu, teigdama, kad Darbo ministerijos skaičiai galėtų būti tokie, kokie numatyti biudžete, tik tuo atveju, jei 2025 m. „600 000 asmenų, turinčių teisę į išmokas, visiškai nustotų jas gauti“.
Tuo metu šie ekspertai skundėsi, kad tai „nelabai realu“.
Kitos partijos taip pat užsipuolė Heilą. CDU frakcijos pirmininko pavaduotojas Jensas Spahnas (Jens Spahn) teigė, kad šis klausimas „balansuoja ant sąmoningos apgaulės ribos“.
Tuo tarpu CDU/CSU parlamentinės frakcijos atstovas biudžeto klausimais Christianas Haase pareiškė: „Tai CDU/CSU yra labai svarbu: „Heil sąmoningai įtraukia į biudžetą klaidingus skaičius, kad nuslėptų problemas, susijusias su piliečių pašalpomis.
„Tai skandalas, – pridūrė jis.
CDU generalinis sekretorius Carstenas Linnemannas sakė, kad valdančioji kairiųjų liberalų vyriausybė „ir toliau sau meluoja, biudžetas sprogs jai į veidą“.
Netgi valdančiajai vyriausybei priklausantys Laisvieji demokratai (FDP) pasmerkė biudžeto duomenis. FDP politikas Torstenas Herbstas (Torsten Herbst) sakė, kad tikėjosi, jog „darbo ministras savo biudžeto projekte pateiks realius skaičius“.
Tačiau vieni griežčiausių pareiškimų nuskambėjo iš AfD, kuri parašė socialinėje žiniasklaidoje: „Darbo ministras Hubertusas Heilas (SPD) staiga pateikia naujus beveik 10 mlrd. eurų.
Remiantis ministro dokumentais, jo vadovaujama ministerija 2025 m. tikisi beveik 46 mlrd. eurų išlaidų piliečių pašalpoms, nors oficialiai pranešta tik apie 36 mlrd. eurų.“
Dabar partija rekomenduoja masiškai deportuoti iš viso 1,3 mln. žmonių, kad būtų užlopyta biudžeto skylė, o tai, jos teigimu, leistų sugrąžinti socialines išmokas į pradinę biudžete numatytą sumą.
„Reikia nepamiršti, kad maždaug pusė pašalpų piliečiams gavėjų yra užsienio piliečiai! Vien deportavus maždaug milijoną sirų (nuo 2023 m. pabaigos), kurie nebeturi pagrindo bėgti (iš savo šalies), būtų galima labai sumažinti išlaidas piliečių pašalpoms.
Tas pats pasakytina ir apie 300 000 užsieniečių, kurie privalo išvykti iš šalies (nuo 2024 m. vidurio).
„Federalinė audito tarnyba jau prieš kelias savaites suabejojo darbo ministro pasaldintais skaičiais, teigdama, kad skaičiai būtų teisingi tik tuo atveju, jei 2025 m. piliečių pašalpų gavėjų skaičius sumažėtų maždaug 600 000 asmenų.
Arba Heilas iš tiesų mėgėjiškai suklydo skaičiuodamas, arba – kas daug labiau tikėtina – jis sąmoningai nori suklaidinti gyventojus.
Abiem atvejais toks darbo ministro elgesys yra visiškai nepriimtinas ir pabrėžia, kad SPD partijai nerūpi mūsų šalis.“
Rašyti komentarą