Irane išmaniosiomis kameromis identifikuos moteris be hidžabų
Viešose vietose ir gatvėse visoje šalyje bus įrengtos išmaniosios kameros, kurios padės nustatyti taisykles pažeidžiančias moteris.
Taisyklių nesilaikančioms moterims policija siųs įspėjimus ir hidžabo įstatymo pažeidimų įrodymus.
Moterys, pažeidusios hidžabo įstatymą, pirmiausia bus įspėjamos, o paskui paduodamos į teismą.
Automobilių savininkams bus siunčiami įspėjimai apie keleivių daromus pažeidimus. Pakartotinai pažeidus įstatymą gali būti konfiskuojama transporto priemonė.
Privalomas moterų galvos apdangalų dėvėjimas viešose vietose buvo įtvirtintas įstatymu netrukus po 1979 m. Islamo revoliucijos.
Moterų, pažeidžiančių aprangos taisykles, skaičius Irane išaugo po protestų bangos, susijusios su kurdų kilmės iranietės Mahsos Amini, kuri buvo apkaltinta hidžabo taisyklių pažeidimu, mirtimi.
Saugumo pajėgos teigė, kad mergina mirė nuo širdies smūgio.
Tačiau, pasak liudininkų, sulaikymo metu ji buvo sumušta, po to ją ištiko koma. Prasidėję protestai buvo didžiausi nuo 1979 m. revoliucijos ir apėmė 160 miestų 31 šalies provincijoje.
Žmogaus teisių grupės HRANA duomenimis, vasario 20 d. demonstracijų metu žuvo 530 aktyvistų, iš jų 71 nepilnametis ir 70 saugumo pajėgų narių.
Daugiau kaip 19 700 žmonių, tarp jų 181 paauglys, buvo suimti.
Keturiems protestuotojams buvo viešai įvykdyta mirties bausmė, 105 demonstrantams skirtos mirties bausmės.
Irano teisėsaugos vadovas Ahmadas-Reza Radanas sakė, kad "nuo kito šeštadienio" pradės veikti nauja hidžabo įstatymo pažeidėjams nustatyti skirta įranga.
Policija savo pareiškimuose teigė, kad "bet kokie individualūs ar kolektyviniai veiksmai, prieštaraujantys įstatymui, neliks be atsako".
Kovo pabaigoje teismų sistemos vadovas Gholam-Hossein Mohseni-Ejei pareiškė, kad "hidžabo nusiėmimas reiškia priešiškumą vertybėms ir žmonėms, o tie, kurie įvykdys tokį neįprastą veiksmą, bus nubausti".
Rašyti komentarą