Iš Rusijos oro uostų pašalintos geležinės šakutės ir peiliai, siekiant apsaugoti keleivius nuo teroristų išpuolių
Be to, visų orlaivių įgulos turės pakartoti ir parengti veiksmų algoritmą grėsmės metu ant žemės ir ore.
Imtis minėtų priemonių pareikalavo Transporto ministerija, rašo "Baza".
Balandžio 23 d. Rusijos Federacijos generalinio prokuroro pavaduotojas Anatolijus Razinkinas kalbėjo apie didelę teroristinių išpuolių riziką Rusijoje.
Jis taip pat teigė, kad pernai tikrinant perpildytas vietas buvo nustatyta 200 tūkst. pažeidimų, ir pažymėjo, kad Rusija imasi nepakankamų priemonių grėsmėms atremti.
Be to, A. Razinkinas priminė, kad praėjusių metų liepą įsigaliojo Rusijos Federacijos baudžiamojo kodekso pataisos, pagal kurias už antiteroristinio saugumo reikalavimų pažeidimus taikoma baudžiamoji atsakomybė.
"Atsižvelgiant į tai, prokuroras yra orientuotas į griežčiausią reagavimą nustačius tokius pažeidimus", - paaiškino jis.
Padidėjęs Generalinės prokuratūros ir kitų Rusijos tarnybų susirūpinimas dėl terorizmo grėsmės, be kita ko, susijęs su kovo 22 d. įvykdytu išpuoliu Maskvoje.
Keli vyrai įsiveržė į prekybos centrą ir atidengė ugnį į lankytojus, po to padegė pastatą ir netrukdomi pasišalino.
Jie buvo sulaikyti tik kitą dieną Briansko srityje.
Išpuolio aukomis tapo 145 žmonės, 551 buvo sužeistas.
Po šio tragiško įvykio daugelyje Rusijos miestų buvo atšaukti masiniai renginiai, įvestos papildomos saugumo priemonės oro uostuose ir geležinkelio stotyse, sustiprinta apsauga prekybos centruose.
Prieš pat išpuolį JAV įspėjo Rusijos valdžios institucijas apie gresiantį teroristinį išpuolį, tačiau prezidentas Vladimiras Putinas šiuos pranešimus pavadino "šantažu ir ketinimais įbauginti ir destabilizuoti visuomenę".
Atsakomybę už išpuolį prisiėmė "Islamo valstybė".
Iš karto po to, kai buvo sulaikyti tiesioginiai išpuolio vykdytojai, vienas iš ISIS žiniasklaidos centrų "Al-Azaim" paskelbė grasinimus Rusijai ir pažadėjo naujų teroristinių išpuolių šalyje.
Rašyti komentarą