Iranas neteisėtomis vadina naujas JAV sankcijas

ISW: Iranas mainais į dronus pareikalaus iš Rusijos lygiaverčių santykių

Iranas pradėjo naudotis Rusijos priklausomybe nuo bepiločių orlaivių tiekimo mainais į pagalbą vykdant branduolinę programą. Apie tai pranešė „RBC-Ukraina“, remdamasi Karo studijų instituto (ISW) duomenimis.

Rusija perka Irano gamybos ginklų sistemas, kad papildytų išsekusį savo didelio tikslumo šaudmenų arsenalą.

Analitikai teigia, kad Iranas, tikėtina, jau dabar naudojasi Rusijos priklausomybe nuo šių Irano gamybos ginklų sistemų ir siekia Rusijos pagalbos įgyvendinant savo branduolinę programą.

„Prašymas padėti branduolinės programos srityje ir prisipažinimas dėl dronų tiekimo rodo, kad Irano oficialūs asmenys greičiausiai siekia aiškiau apibrėžti dvišalius santykius su Rusija saugumo srityje, kad galėtų tapti lygiaverčiais partneriais“, – teigiama ISW ataskaitoje.

Šeštadienį Irano užsienio reikalų ministras Hosseinas Amirabdollahianas pripažino, kad jo šalis esą perdavė Rusijai ribotą bepiločių orlaivių skaičių likus keliems mėnesiams iki karo Ukrainoje.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis į šį Irano vadovybės prisipažinimą reagavo apkaltindamas Teheraną „melu“.

„Net ir dabar prisipažindami jie meluoja“, – šeštadienį savo kasdieniame vaizdo pranešime sakė Ukrainos vadovas.

Ukrainos priešlėktuvinės gynybos sistemos numuštų Irano kovinių dronų skaičius viršija Irano nurodomus „kelis“ dronus, sakė V. Zelenskis. „Ir kuo daugiau Teheranas meluos, tuo geriau tarptautinė bendruomenė supras šį teroristinį Rusijos ir Irano režimų bendradarbiavimą“, – sakė jis.

„Vien vakar buvo numušta 11 „Shahed“ bepiločių orlaivių“, – sakė V. Zelenskis. Ukrainos kariuomenės vadovybė įtaria, kad Rusija yra užsakiusi 2 400 tokių dronų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder