Įtampa auga: vos kelios valandos po numušto JAV drono – Rusijos kariniai lėktuvai prie Estijos

(4)

Praėjus kelioms valandoms po to, kai Rusijos oro pajėgos numušė JAV bepilotį, sureagavo ir NATO. Didžiosios Britanijos ir Vokietijos naikintuvai, vykdantys bendrą NATO misiją, perėmė kelis rusų orlaivius, skridusius šalia Estijos. Apie tai rašo Dailymail.co.uk ir BBC.com.

NATO oro pajėgų reakcija

Remiantis portalo duomenimis, Rusijos oro pajėgos neįspėjo Estijos oro eismo kontrolės Baltijos jūroje apie orlaivio priartėjimą, todėl į rusų veiksmus netrukus sureagavo Karališkųjų oro pajėgų (RAF) ir Vokietijos naikintuvai „Typhoon“.

Rusijos lėktuvas Il-78 „Midas“ buvo perimtas, kai skrido tarp Sankt Peterburgo ir Kaliningrado.

Vėliau NATO naikintuvai buvo nukreipti perimti Rusijos karinio lėktuvo „Antonov 148“, kuris taip pat skrido netoli Estijos oro erdvės.

Patys JAV pareigūnai nurodė, jog stebėjimo dronas MQ-9 buvo numuštas, kai tarptautinėje oro erdvėje jį nesaugiai ir neprofesionaliai perėmė du Rusijos naikintuvai „Su-27“.

Pentagono pareigūnų teigimu, Rusijos naikintuvai persekiojo bepilotį orlaivį išpilstydami ant jo degalus ir skrisdami priešais jį, kol vienas „Su-27“ privertė jį nukristi virš Juodosios jūros.

Šiandien Rusija perspėjo, jog bet kokius tiesioginius JAV veiksmus laikys priešiškais, o JAV departamentas anksti ryte išsikvietė Rusijos ambasadorių JAV Anatolijų Antonovą.

Ginkluotųjų pajėgų ministras Jamesas Heappey sakė: „NATO ir toliau yra mūsų kolektyvinio saugumo pagrindas.

Šis bendras Jungtinės Karalystės ir Vokietijos dislokavimas Baltijos šalyse aiškiai rodo mūsų bendrą pasiryžimą mesti iššūkį bet kokiai galimai grėsmei NATO sienoms ir kartu demonstruoja mūsų bendrą jėgą.“

Šiuo metu misijoje dalyvauja keturi JK naikintuvai „Typhoon“, kurie yra dislokuoti Ämari oro bazėje Estijoje.

Reakcija į NATO plėtrą

Be to, rusai perėmė amerikiečių bepilotį kaip tik tuo metu, kai Estija, besiribojanti su Rusija, ruošėsi iš JK ir Vokietijos perimti vadovavimą NATO misijai, o pats Vladimiras Putinas jau ne kartą yra tvirtinęs, kad invazija į Ukrainą – reakcija į NATO aljanso plėtrą prie Rusijos sienų.

NATO teigimu, aljanso plėtra pastaraisiais dešimtmečiais – reakcija į didėjančią Rusijos agresijos baimę. Po invazijos į Ukrainą tiek Suomija, tiek Švedija paskelbė apie savo ketinimus prisijungti prie NATO. Tokiu būdu Skandinavijos valstybės sukėlė nerimą ir Rusijai.

Organizatorių nuotr.

alfa.lt

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder