Į Kiniją atvyko PSO komanda, kuri aiškinsis COVID-19 kilmę

JAV įvedė naujus prekybos su Kinija apribojimus

JAV ketvirtadienį ėmėsi veiksmų, smerkiančių Kinijos elgesį su uigūrų mažuma: įstatymų leidėjai balsavo už prekybos apribojimą, o didžiausiam pasaulyje plataus vartojimo dronų gamintojui buvo įvestos naujos sankcijos.

JAV didina spaudimą Kinijai dėl daugybės ginčų, o diena anksčiau prezidento Joe Bideno administracija nusitaikė į skausmą malšinančių vaistų, kurie prisidėjo prie Amerikos priklausomybės krizės, gamintojus.

JAV Senatas vieningai balsavo už tai, kad Jungtinės Valstijos taptų pirmąja šalimi, uždraudusia iš esmės visą importą iš Kinijos šiaurės vakarų Sindziango regiono dėl susirūpinimo, jog ten plačiai taikomas priverstinis darbas.

„Žinome, kad tai vyksta nerimą keliančiu, siaubingu mastu, kad vykdomas genocidas, kurio liudininkai dabar esame“, – sakė senatorius Marco Rubio, šio įstatymo, kurį jau priėmė Atstovų Rūmai ir kurį, pasak Baltųjų rūmų, pasirašys J. Bidenas, iniciatorius.

Po ilgai trukusių derybų dėl šio dokumento priėmimo M. Rubio atšaukė nepritarimą ir Senatas ambasadoriumi Kinijoje patvirtino diplomatą veteraną Nicholasą Burnsą.

N. Burnsas, plačiai gerbiamas buvęs ambasadorius Graikijoje ir NATO, Harvardo profesorius, apibūdino Kiniją kaip „agresorę“ ir pasmerkė uigūrų „genocidą“, tačiau taip pat išreiškė norą bendradarbiauti tokiais klausimais kaip klimato kaita.

Kai kurios JAV įmonės išreiškė susirūpinimą dėl Uigūrų priverstinio darbo prevencijos akto, kuriuo draudžiama importuoti visas prekes iš šio regiono, jei įmonės nepateikia patikrinamų įrodymų, kad gamyboje nebuvo naudojamas vergų darbas.

Sindziangas yra svarbus medvilnės šaltinis – apie 20-čiai proc. kasmet į JAV importuojamų drabužių naudojamos žaliavos iš šio regiono.

Teisių ekspertai, liudininkai ir JAV vyriausybė teigia, kad daugiau kaip milijonas uigūrų ir kitų tiurkų kalbomis kalbančių musulmonų kalinami stovyklose, siekiant išrauti jų islamo kultūrines tradicijas ir prievarta suvienodinti juos su Kinijos hanų dauguma.

Pekinas šias vietas apibūdina kaip profesinio mokymo centrus ir teigia, kad, kaip ir daugelis Vakarų šalių, siekia sumažinti radikalaus islamo patrauklumą po kruvinų išpuolių.

JAV šią kampaniją pavadino genocidu ir kartu su Australija, Didžiąja Britanija ir Kanada planuoja diplomatinį boikotą per kitais metais vyksiančias Pekino žiemos olimpines žaidynes.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder