Rusai paskelbė HIMARS medžioklę

JAV slapta patobulino Ukrainai perduotas raketų paleidimo sistemas, kad jos negalėtų atakuoti Rusijos (4)

Jungtinės Valstijos slapta modifikavo galingą raketų paleidimo sistemą, kurią suteikė Ukrainos kariuomenei, kad ši negalėtų paleisti raketų į Rusiją ir eskaluoti beveik metus trunkančio konflikto, - paskelbė independent.co.uk

Vasario mėn. prasidėjus karui, JAV savo sąjungininkei Ukrainai pradėjo siųsti vis galingesnę karinę įrangą, kad padėtų jai atremti daug didesnės ir geriau ginkluotos Rusijos invaziją.

Galiausiai į tą ginkluotės perdavimą pateko 20 didelio judrumo artilerijos raketų sistemų (HIMARS) - karinių sunkvežimių, naudojamų palydovų valdomoms raketoms paleisti.

Kaip rašė "The Independent", HIMARS padarė didžiulę įtaką mūšio lauke, o vienas aukšto rango JAV gynybos pareigūnas dėl jų veiksmingumo trikdant Rusijos operacijas pavadino juos "labiausiai medžiojamais dalykais visoje Ukrainoje".

HIMARS padėjo atremti Rusijos puolimą, nes jie yra labai mobilūs, lengvai paslepiami, o Ukrainos pajėgoms suteiktos konfigūracijos raketos gali šaudyti maždaug 50 mylių nuotoliu.

Tačiau, kaip teigiama "Wall Street Journal" pranešime, JAV modifikavo HIMARS, kad jos negalėtų šaudyti tolimojo nuotolio raketų į pačią Rusiją, tikėdamosi užkirsti kelią platesniam konfliktui arba suvokimui, kad JAV yra aktyvi kovotoja.

Šie pakeitimai reiškia, kad sunkvežimių paleidimo įrenginiai negali šaudyti ilgojo nuotolio JAV kariuomenės ATACM raketomis ir užkerta kelią naudoti kitas ilgojo nuotolio ginklų sistemas, kurias Ukraina galėtų įsigyti iš kitų šalių ar bendrovių.

Tiek Ukrainos kariuomenė, tiek Pentagonas atsisakė komentuoti šį pranešimą.

"Dėl operatyvinio saugumo sumetimų mes viešai nekomentuojame sąjungininkams ir partneriams teikiamų sistemų konfigūracijos", - žurnalui sakė Pentagono atstovas spaudai oro pajėgų brigados generolas Patrickas Ryderis.

"Jungtinės Valstijos tebėra įsipareigojusios suteikti Ukrainai pajėgumus, kurių jai reikia siekiant atremti Rusijos agresiją".

Nuo vasario mėnesio JAV suteikė Ukrainai įvairių ginklų - raketų "Stinger", haubicų "M777", petardomis šaudančių prieštankinių raketų "Javelin" - tačiau kol kas nesuteikė ilgesnio nuotolio pajėgumų.

Rusija įspėjo Kremlių, kad ilgo nuotolio raketų suteikimas Ukrainai būtų laikomas sąmoninga provokacija.

"Jei Vašingtonas nuspręs tiekti ilgesnio nuotolio raketas Kijevui, jis peržengs raudoną liniją ir taps tiesiogine konflikto šalimi", - rugsėjį sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

Vis dėlto, JAV teigimu, HIMARS padėjo pakeisti karo eigą.

"Ukrainiečiai yra geri kariai.

Šiuo metu jie daro tikrai didelį poveikį rusų gebėjimui vykdyti operacijas", - liepą laikraščiui "The Independent" sakė aukštas JAV pareigūnas.

"Ukrainiečiai sutelkė daug pastangų [taikydamiesi] į rusų vadovybę ir kontrolę, jų logistinio aprūpinimo zonas, apimančias visų rūšių tiekimo klases, ypač amuniciją", - pridūrė jie.

Ir sunkvežimiuose montuojamos raketos leido jiems tai padaryti.

Visų šalių vadovai baiminasi, kad Ukrainos konfliktas netaptų visišku karu tarp NATO ir Rusijos.

Lapkričio mėn. per sprogimą Lenkijoje žuvo du žmonės tuo pačiu metu, kai Ukrainoje buvo surengtas itin žiaurus Rusijos raketų smūgis, todėl kilo nuogąstavimų, kad Kremlius užpuolė NATO šalį.

Tačiau Rusija neigė, kad yra susijusi su šiuo išpuoliu, o Lenkija teigė, kad, pirminiais duomenimis, sprogimas buvo nelaimingas atsitikimas, susijęs su Ukrainos priešlėktuvinės gynybos raketa.

himars

JAV slapta patobulino Ukrainai perduotus HIMARS, kad jie negalėtų atakuoti Rusijos
Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder