52 metų Steve'as Youngas, kuriam pernai rugpjūtį buvo išoperuotas melanomos darinys galvos odoje, yra vienas pirmųjų pacientų, išbandžiusių injekciją. Ji skirta padėti imuninei sistemai atpažinti ir sunaikinti visas likusias vėžines ląsteles.
Vakcina, vadinama mRNA-4157 (V940), sukurta naudojant tą pačią technologiją kaip ir dabartinės Covid vakcinos, ir yra tiriama paskutinio etapo III fazės bandymuose.
Londono universiteto koledžo ligoninių (UCLH) gydytojai skiria ją kartu su kitu vaistu, pembrolizumabu arba „Keytruda“, kuris taip pat padeda imuninei sistemai naikinti vėžio ląsteles.
Kombinuotas gydymas, kurį siūlo gamintojai „Moderna“ ir „Merck Sharp and Dohme“ (MSD), dar nėra visiems prieinamas NHS, nedalyvaujant klinikiniuose tyrimuose. Kai kurių kitų šalių, įskaitant Australiją, ekspertai taip pat bando gydymą, kad surinktų daugiau duomenų ir išsiaiškintų, ar jis turėtų būti prieinamas visiems.
Vakcina yra individualizuota – tai reiškia, kad jos sudėtis pakeičiama, kad tiktų konkrečiam pacientui.
Ji sukurta taip, kad atitiktų unikalų paties paciento naviko genetinį požymį ir veikia „nurodydamas“ organizmui gaminti baltymus arba antikūnus, kurie atakuoja žymenis arba antigenus, esančius tik tose vėžio ląstelėse.
Anglija.lt naujienas ar jų dalį publikuoti ir/ar kitaip naudoti be raštiško "Anglija.lt Ltd." sutikimo draudžiama.
Rašyti komentarą