Athina Onassis

Kaip gyvena „auksinė paveldėtoja“ Atėnė Onasis

Jai - 38-eri. Būdama trejų, ji liko be mamos, o sulaukusi 21 metų iš garsiojo senelio graiko paveldėjo beveik 4 milijardus dolerių. Bet Graikijoje ji lankėsi gal tris kartus, kalba angliškai ir prancūziškai ir ne kartą yra prisipažinusi, kad nekenčia visko, kas graikiška.

 

Atėnė Onasis (Athina Onassis) gimė 1985 metų sausio 29-ąją Paryžiuje. Jos tėvai - graiko magnato ir moterų širdžių ėdiko Aristotelio Onasio (Aristotles Onassis) dukra Kristina ir prancūzas Tjeris Ruselis (Thierry Roussel).

Kai mergaitei buvo vos treji, jos mama mirė, o mažylė liko vienintelė nesuskaičiuojamų turtų ir niūrios šeimos istorijos, „Onasių giminės prakeiksmo", paveldėtoja.

Senelis: mažasis graikas su dideliais pinigais

1923 m. 17-metis Aristotelis Onasis išlipo iš laivo Buenos Airių uoste su vos 63 doleriais kišenėje.

Šeima išsiuntė jį ieškoti geresnio gyvenimo. Vos po 2 metų šis „mažasis graikas" (taip jį praminė draugai) jau turėjo sukaupęs 100 tūkst. dolerių, uždirbtų iš prekybos tabaku.

O švęsdamas 25-metį, jis atkimšo butelį šampano savo pirmajam uždirbtam milijonui paminėti. Bet juo pasitenkinti A.Onasis nė neketino.

Susikrauti turtus jam padėjo finansų krizė ir gebėjimas rizikuoti.

Kai po kracho Volstryte buvo išstatyti parduoti 6 bankrutavusios bendrovės laivai, jis juos įsigijo už menkus pinigus ir tapo laivybos kompanijos savininku.

40-ies jis vedė. Jauna graikė Tina Livanos buvo graži kaip graikų deivė, o jos tėvas buvo turtingiausias Graikijos laivybos magnatas.

Pasinaudojęs žmonos kraičiu ir uošvio ryšiais, A.Onasis toliau sėkmingai plėtė savo verslo imperiją.

Tina pagimdė du mielus vaikus - Kristiną ir Aleksandrą. Jie augo supami pasakiškos prabangos ir nuo vaikystės bendraudavo vien su garsenybėmis.

V.Čerčilis buvo geriausias šeimos draugas, Monako kunigaikštis ir kunigaikštienė - tiesiog šeimos nariai, o Saudo Arabijos karalius dovanodavo vaikučiams ponius.

O ir pats A.Onasis vaikus tiesiog dievino, savo prabangiausią jachtą pavadino dukters vardu - „Kristina", šeimai pastatydino prašmatnią rezidenciją nuosavoje Skorpijo saloje.

Pikta šeimos lemtis

Tikra audra kilo 1959 m., kai Aristotelis pokylyje Venecijoje pirmą kartą pamatė operos primadoną Mariją Kalas (Maria Callas).

Magnatas iškart pakvietė ją į kelionę jachta „Kristina". Bet, kaip žinoma, niekas taip nesuartina, kaip kelionės. Ir kartą naktį Tina užtiko vyrą M.Kalas glėbyje.

Išdidi graikė neketino atleisti vyrui išdavystės, nors jis ir bandė išpirkti kaltę.

Sutuoktiniai išsiskyrė, o A.Onasis pradėjo visur lankytis su M.Kalas.

Magnatas apipylė ją brangenybėmis ir jos namų grindis nuklodavo rožėmis. Bet ji taip ir liko tik meilužė, A.Onasis 1968 m. vedė JAV prezidento našlę Žakliną Kenedi (Jacqueline Kennedy), bet šeimos idilės taip ir nesulaukė.

Vaikai pamotės nepripažino, vylėsi, kad tėvai vis dėlto susitaikys.

Bet tikros nelaimės šeimą užgriuvo 1973 m., kai skrisdamas privačiu lėktuvu žuvo A.Onasio sūnus Aleksandras.

Magnatas atsisakė patikėti, kad įvyko nelaimingas atsitikimas: jis pažadėjo milžinišką atlygį tam, kas įrodys, kad katastrofą surengė jo priešai. Tik pirmoji žmona galėjo suprasti jo kančias. Bet praėjus metams po sūnaus mirties ji taip pat paliko šį pasaulį.

Dar po metų atėjo ir paties A.Onasio eilė. Jis paliko didžiulį turtą ir vienintelę paveldėtoją, o testamentas prasidėjo žodžiais „Mano mylimai mergaitei".

Turtuolė su depresija ir raminamaisiais

Kristina buvo išlepinta, bet kartu nedrąsi, nepasitikinti savimi.

Ji vartojo raminamuosius, kad suvaldytų depresiją, ir amfetaminus, kad nestorėtų. Kristina gyveno betikslį gyvenimą, be pabaigos keitė vyrus ir jaudinosi dėl didelės nosies ar neklusnių plaukų.

20-ies ji ištekėjo už 48 metų išsiskyrusio nekilnojamojo turto pardavėjo iš Los Andželo Dž.Bolkerio, apie vestuves tėvui pranešusi telefonu.

Tėvas šaukė, kad ji negaus nė cento, po 9 mėnesių Kristina išsiskyrė.

Paskui buvo santuoka su graiku bankininku A.Andreadisu, po jo - su rusu S.Kauzovu.

O paskui Kristina aistringai įsimylėjo gražuolį prancūzą, tikrą pleibojų T.Ruselį.

Sutuoktiniams gimė dukra, kuri močiutės garbei buvo pavadinta Atėne. Bet paskui paaiškėjo, kad vyras turi dar vieną šeimą.

Sužinojusi, kad meilužė T.Ruseliui pagimdė antrą vaiką, Kristina pasiryžo skirtis.

Po skyrybų praėjo metai, ir 1982 m. Kristina susiruošė tekėti penktąjį kartą.

Bet vieną dieną buvo rasta negyva Buenos Airių viešbutyje. Oficiali priežastis - širdies priepuolis, bet sklandė kalbos apie perdozavimą ir net savižudybę.

Vienintelė įpėdinė

Amžinojo poilsio Kristina Onasis atgulė Skorpijo saloje, kaip ir visa jos šeima. O buvęs vyras Tjeris Ruselis dukrą, tapusią turtingiausia mergaite pasaulyje, išsivežė į Šveicariją, kur gyveno su antrąja šeima.

Vilą saugojo dešimtys sargybinių ir stebėjimo kameros. Tėvas neveltui taip rūpinosi dukters saugumu - dukart buvo bandoma ją pagrobti.

Pagal Kristinos testamentą mergaitės gyvenimą ir pinigus kontroliavo Onasių fondas ir jo paskirti 4 globėjai, su kuriais mergaitės tėvas teisėsi vos ne iki Atėnės pilnametystės.

Atėnė augo užsisklendusi ir tyli, žinojo apie visas šeimos paslaptis.

Trylikametė teisme pareiškė, kad jaučia „antipatiją viskam, kas graikiška", o viename interviu - kad nori pamiršti Onasių pavardę, nes ji - visų jos šeimos bėdų priežastis".

Atėnės pamotė pasakojo, kad mergaitė jai yra sakiusi, jog, jei galėtų, sudegintų visus Onasių imperijos pinigus. Ji net norėjo atsisakyti neva nelaimes nešančios pavardės.

Bet vis dėlto jai teko „tą prakeiktą pavardę" pasilikti - 2003 m. sausio 28 d. Atėnei Onasis sukako 18 metų, ir ji tapo viena turtingiausių nuotakų pasaulyje.

Pusė paveldėto turto perėjo į jos rankas, kaip ir buvo nurodyta testamente, o 21-ų Atėnė Onasis pasiėmė ir antrąją pusę.

Atėnė tapo 150 firmų, pinigų 270 bankų, 38 tanklaivių, 33 tonų aukso, unikalios meno kūrinių kolekcijos, nekilnojamojo turto Londone, Niujorke, Akapulke ir Paryžiuje, akcijų, brangenybių ir Skorpijo salos savininke.

Iš tiesų jos turto dydžio nežino niekas, visai gali būti, kad ir pati Atėnė.

Tapusi Onasių imperijos paveldėtoja, Atėnė nutarė grįžti prie graikiškų šaknų: gavo Graikijos pasą, išmoko graikų kalbą ir net pradėjo dalyvauti tarptautinėse jojimo varžybose Graikijos, o ne Prancūzijos, kaip anksčiau, rinktinėje.

Tačiau turtai nesusuko jai galvos - milžiniškos sumos iš A.Onasio sąskaitų plaukė labdarai.

Meilė žirgams ir brazilui

Atėnė neįgijo aukštojo išsilavinimo, bet įstojo į jojimo mokyklą, ir žirgų sportas tapo jos gyvenimo tikslu. Ji nusipirko žirgų auginimo ir dresavimo kompaniją „AD Sport Horses" ir įsimylėjo 12 metų vyresnį profesionalų jojiką olimpinį čempioną Alvarą de Mirandą Netą (Alvaro de Miranda Neto), išmoko portugalų kalbą ir 2003 m. persikėlė pas jį į San Paulą, nupirko namą geriausiame miesto rajone už 6 mln. dolerių.

Jų meilės istoriją temdė tik tai, kad Alvaras buvo vedęs dainininkę ir aktorę Sibilę Lorsa. Įskaudinta teisėta žmona skundėsi žurnalistams: „Jis myli tik jos pinigus!

Alvarui visada patiko šviesiaplaukės, o apie tą juodaplaukę graikę jis sakė, kad ji yra stora ir bjauri".

Bet Atėnė neketino pasiduoti - numetė 20 kilogramų ir persidažė plaukus. Bet ir Sibilė buvo neteisi - jų santykiai visai nebuvo grynas išskaičiavimas, o gilus jausmas.

Alvaras de Miranda ir Atėnė atšoko vestuves 2005 m., jose dalyvavo 1300 svečių, o jų saugumą užtikrino 800 apsaugos darbuotojų ir du sraigtasparniai.

Nepakėlė šampano taurės už jaunavedžius tik nuotakos tėvas - Atėnė jo nepakvietė į vestuves.

Giminės prakeiksmas

Atrodė, kad Onasių giminės prakeiksmas nustojo galios. Bet buvusi Alvaro de Mirandos žmona prisirijo tablečių ir iššoko iš 7 aukšto, palikusi žinutę, kad „gyvenimas be vienintelės meilės yra nepakeliamas".

Beje, rašė ji visai ne apie buvusį vyrą, o apie naują draugą, prieš mėnesį tokiu pačiu būdu atsisveikinusį su gyvenimu.

Bet visuomenė apkaltino Atėnę dėl Sibilės mirties - neva graiko magnato įpėdinė nusipirko sau vyrą, sugriaudama tvirtą šeimą.

Kad Alvaro ir Sibilės santuoka seniai byrėjo, niekas neprisiminė.

Netrukus Atėnė aukcionui perdavė motinos brangenybes ir Skorpijo salą, ir pasklido kalbos, kad taip ji nori atsikratyti šeimos prakeiksmo.

Bet buvo ir tvirtinusių, kad Atėnė „pardavė tėvynę" visai dėl kitos priežasties. Kadangi pinigų jai netrūko, daugelis manė, kad ji jautė nuoskaudą Graikijai.

Juk Graikijos vyriausybė nesuteikė jos vyrui pilietybės, kai jis norėjo olimpiadoje atstovauti Graikijai.

Kaip šiandien gyvena milijardierė Atėnė

Atėnė ir Alvaras stengėsi gyventi nekrisdami į akis: jie neduodavo interviu ir vengė fotožurnalistų objektyvų. O trokštamas Atėnės nėštumas baigėsi nesėkmingai: vaiką pora prarado ir sunkiai išgyveno šią tragediją.

2016 m. apsaugininkai užtiko Atėnės vyrą lovoje su vieno iš sportininkų seserimi. Jis maldavo sargybinių nieko nesakyti žmonai, bet vienas iš jų iškart nudrožė pas Atėnę. Ji nedelsdama susikrovė daiktus iš išvyko į Europą.

2017 m. pora išsiskyrė. Skyrybos Atėnei buvo sunkios, tačiau ji atnaujino santykius su tėvu, kurie ilgus metus buvo nutrūkę dėl dukters pasirinkto jaunikio.

Šiandien „auksinė paveldėtoja" gyvena labai uždarai, retai rodosi viešai ir, regis, bando perversti savo gyvenimo puslapį. A.Onasio anūkė pastaraisiais metais įsikūrė nedideliame miestelyje Nyderlanduose, kur turi prabangią vilą.

Pasak spaudos, ji pasirinko šią vietą nuolat gyventi todėl, kad dauguma gyventojų čia užsiima žirgininkyste ir jodinėjimu.

Šiandien Atėnė Onasis yra turnyro „Global Champion Tour", svarbiausio žirgų sporto įvykio po olimpinių žaidynių, pagrindinė rėmėja ir pati dalyvauja šiose varžybose.

Ji ir toliau valdo savo senelio finansų imperiją ir yra viena turtingiausių planetos moterų.

Bet ar ji laiminga? Regis, senelio turtai didelės laimės jai neatnešė.

Organizatorių nuotr.

Rašyti komentarą

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.