Karinis ekspertas pasakojo apie realią okupantų balistikos produkcijos padėtį Rusijoje

Rusija susiduria su rimta problema balistinių raketų gamyboje, nes išnaudojo brangių vakarietiškų komponentų, reikalingų tokioms raketoms, kaip Kh-101, Kinzhal, Kalibr ir Iskander-M, atsargas. Sankcijos neleidžia jai pirkti naujų komponentų, todėl sunku padidinti šių ginklų gamybą, - skelbia cursorinfo.co.il.

Tokį vertinimą Ukrainos televizijos kanalų eteryje pateikė aviacijos ekspertas Kostantynas Krivolapas.

Jis pabrėžė, kad esama įvairių nuomonių dėl Rusijos gamybos pajėgumų. Ukrainos žvalgyba teigia, kad Rusija didina raketų gamybą, su kuo sutinka ir JAV kariuomenės generolas Kristoferis Kavolis (Christopher Cavoli). 

Tačiau Krivolapas atkreipia dėmesį į Rusijos ekonomikos problemas, apie kurias praneša aukšti Rusijos pareigūnai, pavyzdžiui, centrinio banko pirmininkė Elvira Nabiullina, teigianti, kad šalis neturi pakankamai pinigų karui.

Krivolapas taip pat atkreipia dėmesį į degalų problemas, kylančias dėl streikų naftos perdirbimo gamyklose, ir Rusijos orlaivių, įskaitant tokius lėktuvus kaip Tu-22M3, Tu-160 ir Tu-95, nusidėvėjimą.

Ekspertas pažymėjo, kad sunku patikėti, jog, nepaisant visų ekonominių problemų, Rusija ir toliau dvigubai didina raketų gamybą. 

Jis pabrėžia, kad raketų gamyba ne didėja, o mažėja. Pavyzdžiui, jei ankstesniais metais rf gamino 35-40 raketų Kh-101, tai pastaraisiais mėnesiais šio skaičiaus nebepakanka visiems smūgiams prieš Ukrainą užtikrinti.

 

Be to, Krivolapas teigia, kad Rusija naudoja tik dalį savo pagamintų raketų, apie 60 proc. jų palikdama saugoti.

Tai gali reikšti, kad Rusija ruošiasi tolesnei agresijai, galbūt į Europą. „Jei tai tiesa, Europa turėtų pradėti nerimauti“, - sakė ekspertas.

Jo nuomone, balistinių raketų gamybos tempas Rusijoje yra apie 8 vienetus per mėnesį, ir kalbama apie tokias raketas kaip „Iskander“ ir „Kinzhal“. 

Tačiau tokioms raketoms, kaip Kh-101, „Kalibr“ ir „Iskander-M“, gaminti reikia aukštųjų technologijų mikroschemų, kurių Rusija dėl sankcijų nebegali gaminti pakankamais kiekiais. 

Šių raketų tikslumui ir patikimumui užtikrinti reikalingos mikroschemos yra brangios ir retos, o Kinijos bendrovės negali jų pagaminti reikiamu kiekiu.

Pasak Krivolapo, pasaulyje yra ne daugiau kaip 20 bendrovių, gaminančių tokias mikroschemas, o Rusijos pramonė susiduria su rimtomis problemomis jas tiekdama. 

Esant dabartinėms sankcijoms, šių Rusijoje komponentų gamyba tampa neįmanoma, o tai labai apriboja galimybes gaminti modernias raketas.

Rašyti komentarą

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.