Karybos ekspertai: Iranas Rusijai perdavė pavojingų ginklų, toli lenkiančių rusišką ginkluotę
(2)Politinis strateginis lygmuo
Orda Lavrovo lūpomis paaiškino, kokiu atveju įmanoma išvengti pasaulinio bado ir susitarti dėl taikos. Kremliaus teroro reikalų ir melo ministras pareiškė, kad Rusija nekalta dėl maisto krizės.
Maisto krizę esą sukėlė Vakarai, įvesdami Rusijai sankcijas.
Išvertus iš nusikaltėlių kalbos, tai reiškia štai ką: panaikinkit sankcijas, gausit duonos. Apie karinių veiksmų nutraukimą Ukrainoje net neužsimenama.
Tarp eilučių Lavrovas leido suprasti, kad Vakarai privalės atiduoti Ukrainą, nes „/jie/ supranta, kokia ir kieno bus jo /karo/ pabaiga“.
Paaiškiname – tai grasinimas visuotine mobilizacija, nuo grandinės paleistais milijonais driskių, blogiausiu atveju (kam?) – branduoliniu ginklu. Čia tas pats Putino „mes dar karo nepradėjom“.
Įdomiausia tai, kad Lavrovas šiuos skiedalus dabar vežioja po Afriką: Etiopiją, Ugandą ir Kongo Respubliką. Badnešys ir melagis vietos čiabuviams pliurpia apie tai, jog Rusija „nuoširdžiai rėmė afrikiečius jų kovoje už laisvę nuo kolonijinio jungo“.
Kadangi dėl bado kalti Vakarai, Lavrovas Afrikos šalis bando įtikinti stoti į Rusijos pusę, nes pastaroji „padės užbaigti dekolonizacijos procesą“.
Atkreipiame dėmesį, kad bent šešiose Afrikos šalyse veikia „privačios“ Prigožino ir Putino sukurtos ginkluotos „Wagner“ (dabar – „Liga“) grupuotės, siekiant naudotis vietos resursais ir plėsti politinę įtaką.
Kremlius pripažino, kad apšaudė Odesą, tik, „žinoma“, taikėsi ne į grūdų saugyklas, o į karinę infrastruktūrą.
Kremliaus kekšelė Marija Zacharova pareiškė, kad „didelio tikslumo“ atakos taikinys buvo ne grūdai, o laivas.
Rusija – „technologinės pažangos ir mokslo šventovė“ – patikino, kad yra pasirengusi suteikti Egiptui beždžionių raupų testavimo sistemas ir tiekti Egiptui vakciną „Sputnik Light“.
Čia tokia lengvesnė antikovidinė vakcina, kai vanduo iš šikano praskiedžiamas lietaus vandeniu.
Ukrainos žiniasklaida skelbia, kad Iranas perdavė Rusijai kovinius bepiločius orlaivius „Shahed 129“. Juos kuriant buvo naudojamasi Izraelio „Hermes 450“ ir amerikiečių „MQ-1 Predator“ prototipais.
Teigiama, kad naudingoji iranietiško drono apkrova yra iki 400 kg, skrydžio greitis iki 150 km/val., dronas gali nuskristi iki 1700 km, o ore išbūti iki 24 valandų.
Kitaip sakant, toli lenkia „bayraktarus“ ir – be jokios abejonės – visą rusišką šlamštą.
Klausimas yra vienas – ar tai faktinė informacija, ar eilinė propaganda.
Vakarų žiniasklaida skelbia kraują stingdančią informaciją apie naują Rusijos ginklą.
„Ekspertai“ teigia, kad tai nauja, hipergarsinė torpeda „Poseidon“.
Branduolines galvutes nešanti torpeda skirta naikinti lėktuvnešių grupėms ir priešo kranto įtvirtinimams.
Teigiama, kad, detonavus ją pakrantėje, dešimtys kilometrų infrastruktūros būtų nušluota nuo žemės paviršiaus ir netinkama gyventi dešimtmečius. Esą megatonas trotilo atitikmens galinčios nešti torpedos „Poseidon“ sukels cunamius ir amžiams palaidos JAV pakrantes.
Baisu? Tik nereikia mūsų gąsdinti. Kremliui naudingą, Vakarus šiurpinančią, informaciją „valgo“ ir iš baimės sukaustytas Rusijos čiabuvis, su nuostaba stebintis iš Bučos pavogtą unitazą.
Iš tiesų „Poseidon“ kol kas tėra Putino ir Kiseliovo fantazijų vaisius, kuriuo jie ketina paskandinti JK ir sunaikinti JAV.
Susapnuota 20 metrų ilgio torpeda Kremliaus užsakymu turi būti pagaminta 2027-aisiais. Tačiau greičiausiai iš viso nebus, nes neužteks arklio galių.
Mat vargšai žemės ūkio darbiniai gyvuliai iki to laiko bus suvalgyti.
Rusija imasi „simetrinių veiksmų“ ir skelbia asmenų, dalyvavusių apšaudant Donbasą, sąrašą
„Preliminaraus tyrimo metu nustatyta daugiau kaip 220 asmenų, dalyvavusių nusikaltimuose prieš žmonijos taiką ir saugumą“, – praneša Ordos tyrimų komitetas.
Iš viso iškelta 1300 baudžiamųjų bylų daugiau kaip 400 asmenų.
Rusiškajam okupantui visi besipriešinantys ir su juo kovojantys visuomet buvo nusikaltėliai ir banditai – ir Lietuvos žaliukai – aitvarai, ir Ukrainos „banderovcai“ anuomet ir dabar krauju laistantys laisvės medį.
Operacinis lygmuo
Ukrainos pajėgos žingsnis po žingsnio lėtai juda į okupuotą pietinį Chersono regioną, vyksta intensyvūs mūšiai netoli miesto. Rusijos vadai pabandė sužaisti žymiąją rusišką ruletę pereidami į puolimą, driskiai patyrė nuostolių ir chaotiškai atsitraukė.
Ukrainiečiai baigia sugriauti tiltą per Dniprą, kas reikš visiškai sutrikdytą pagrindinę tiekimo grandinę. Rusai patys pripažįsta, kad, sugriovus šį tiltą, visi kariniai daliniai Chersono mieste būtų praktiškai atkirsti nuo aprūpinimo.
Partizanams susprogdinus geležinkelį apie 30 km į šiaurę nuo Melitopolio, rusai turi didelių logistinių sunkumų. Per daugiau kaip parą laiko okupantui nepavyko atstatyti geležinkelio eismo, tai didelė Rusijos nesėkmė.
Taktinis lygmuo
Naktį okupantai raketomis apšaudė Charkovo srityje esantį Čuhujivo miestą, sugriovė mokyklą ir kultūros centrą, kuriame buvo apsistoję civiliai gyventojai.
Charkovo rajone driskiai toliau laikosi įsikibę užgrobtų teritorijų ir pliekia iš visų tipų ginklų, taip pat vykdo oro antskrydžius.
Rusai apšaudė gyvenvietes Bachmuto rajone, siekdami susilpninti ukrainiečių gynybą.
Sumų rajone apšaudymo metu nužudytas ūkininkas.
Avdijivkos–Zaporižios ruože aktyvių veiksmų nepastebėta.
Ukrainos kariuomenė netoli Zelenotropynskės, Chersono srityje sunaikino rusų žemė–oras raketų sistemą S-300.
Ukrainos kariai skelbia, jog vakar pirmą kartą buvo numuštos visos 4 sparnuotosios raketos „Kalibr“, kurias Rusija paleido į Ukrainos teritoriją. Teigiama, kad tai britų suteiktų oro gynybos sistemų rezultatas.
Šį rytą daugelyje Vidurio ir Rytų Ukrainos miestų gaudžia oro pavojaus sirenos.
Ukrainos vyriausybės patarėjas Chersonui Serhijus Chlanas mano, kad regionas „tikrai bus išlaisvintas iki rugsėjo“.
Rašyti komentarą