Ketvirtadalis britų, priėmusių pabėgėlius iš Ukrainos, po šešių mėnesių norėtų nutraukti susitarimą dėl gyvenimo
(2)Apklausa parodė, kad 26 proc. apklaustųjų norėtų nutraukti pas juos gyvenančio pabėgėlio apgyvendinimą praėjus minimaliam reikalaujamam laikui, o ketvirtadalis iš jų dėl to kaltina pragyvenimo išlaidų krizės naštą, skelbia Nacionalinis statistikos biuras.
Apie 70 % rėmėjų taip pat teigė, kad infliacija ir didėjančios sąskaitų išlaidos trukdė jiems teikti paramą pabėgėliui, o beveik visi apklaustieji teigė, kad programos metu patyrė papildomų išlaidų.
Ir tai nepaisant to, kad vyriausybė jiems moka 350 svarų sterlingų per mėnesį kaip padėką.
Pagal kovo mėn. pradėtą įgyvendinti programą "Namai Ukrainai" į Jungtinę Karalystę atvyko apie 75 000 bėgančių pabėgėlių.
Rėmėjai, pasirašydami sutartį dėl dalyvavimo programoje, turėjo sutikti gyventi ne trumpiau kaip šešis mėnesius, tačiau pragyvenimo išlaidų krizė lėmė, kad daugiau nei trečdalis britų dabar "kovoja su finansiniais sunkumais" dėl didėjančių sąskaitų, degalų ir kassavaitinių maisto produktų pirkimo išlaidų.
Vyriausybės duomenys taip pat parodė, kad 145 atvejais pabėgėlis tapo benamiu, nes nutrūko santykiai su globėju arba būstas buvo pripažintas "netinkamu" jam dar neapsigyvenus.
Dabar tarybos susirūpino dėl to, kad daugėja šeimininkų, kurie nebenori toliau apgyvendinti pabėgėlių, o Vietos valdžios asociacijos pirmininkas Jamesas Jamiesonas ragina vyriausybę padidinti mėnesines "padėkos" išmokas.
Jamiesonas sakė: "Yra didelė rizika, kad, net jei ir bus galimybė pakeisti šeimą, daugeliui ukrainiečių šeimų gali tekti prisistatyti kaip benamiams, nes trūksta rėmėjų ar kitų galimybių.
JK vyriausybė pateikė išsamią informaciją apie rėmimo schemą, skirtą padėti Ukrainos pabėgėliams
"Tikimės, kad nemažai "Homes for Ukraine" rėmėjų ir toliau apgyvendins pas save ukrainiečių pabėgėlius, ir kalbamės su Vyriausybe apie tai, kaip galėtume tai paskatinti.
Pavyzdžiui, padidinti padėkos išmoką iki didesnės sumos, kad rėmėjai galėtų būti tikri, jog tai jiems nekainuos papildomai.
Pabėgėlių reikalų ministras lordas Richardas Harringtonas sakė: "Iš pradžių paprašėme rėmėjų priimti ukrainiečius ne trumpesniam kaip šešių mėnesių laikotarpiui ir glaudžiai bendradarbiaujame su tarybomis, siekdami užtikrinti, kad ukrainiečiai turėtų saugią vietą gyventi, jei nuspręstų persikelti.
"Mes tiesiogiai susisiekiame su rėmėjais, kad apibūdintume tolesnius veiksmus ir jiems teikiamą paramą.
Rašyti komentarą