Romanas Červinskis

Kijevas medžiojo „Wagner“: planuota samdinius suimti bei perduoti teismui į Ukrainą

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų pulkininkas Romanas Červinskis 2020 metais kuravo operaciją, kuria siekta į Baltarusiją privilioti privačios karinės grupuotės „Wagner" karius, pranešė leidiniai „The Washington Post" ir „Der Spiegel". Teigiama, kad vėliau planuota samdinius suimti bei perduoti teismui į Ukrainą.

2020 m. liepą, iki prezidento rinkimų Baltarusijoje likus porai savaičių, Minskas pranešė sulaikęs esą su „Wagner" susijusius 33 Rusijos piliečius.

Iš pradžių Baltarusijos valdžia juos apkaltino siekiu destabilizuoti padėtį šalyje. Vėliau 32 rusai buvo sugrąžinti į tėvynę, o Baltarusijoje liko dvigubą pilietybę turintis asmuo.

CNN teigimu, operaciją organizavo Ukrainos specialiosios pajėgos, o finansavo Amerika. Federalinė saugumo tarnyba patvirtino, kad paskelbta informacija - teisinga.

Buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenko patikino, jog nuo 2018 m. rengtą operaciją organizavo jis.

Taip pat laikraščiai paskelbė tyrimą apie Ukrainos prieš Rusiją nukreiptas operacijas, kuriose dalyvavo R.Červinskis.

Jame teigiama, kad būtent jis koordinavo „Nord Stream" dujotiekių susprogdinimą 2022 m. rugsėjį, nors pulkininkas tai paneigė.

R.Červinskis pareiškė, kad jis planavo ir vykdė prorusiškai nusiteikusių separatistų lyderių likvidaciją bei reisu MN17 skridusio lėktuvo avarijos Donbase liudininko pagrobimą.

Tiesa, jis nepatikslino, apie ką kalbėjo.

Nuo 2023 m R. Červinskis yra suimtas.

Ukrainos saugumo tarnyba apkaltino jį dalyvavus specialiojoje operacijoje, kurios rėmuose jis kartu su ukrainiečių kariškių grupe mėgino nuvaryti Rusijos karinį lėktuvą ir tam užverbavo rusų pilotą.

Dėl to, kaip teigiama, Rusijos armija sužinojo Ukrainos karinių oro pajėgų pilotų dislokacijos vietą, kas lėmė Kirovogrado apskrityje esančio Kanatovo oro uosto apšaudymą.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder