Patikrinimas baigėsi balandžio 17 d. Jai vadovavo karinio jūrų laivyno vadas Nikolajus Jevmenovas (tas pats, kuris davė nurodymus kreiserio "Moskva" įgulai prieš paskutinį laivo išplaukimą į jūrą).
Balandžio 19 d. RF ginkluotųjų pajėgų generaliniame štabe pasklido gandai, kad Ramiojo vandenyno laivyno vadas Sergejus Avakjancas itin griežta forma pasisakė prieš jungtinių laivyno personalo dalinių, kurie bus siunčiami į karą Ukrainoje, formavimą.
Balandžio 20 d. prezidento pasiuntinys Tolimųjų Rytų federalinėje apygardoje Jurijus Trutnevas pareiškė, kad admirolas Avakjancas atsistatydino.
Po J. Trutnevo pranešimo Rusijos žiniasklaida pranešė, kad atsistatydinimą lėmė "nepatenkinama laivyno mokymo būklė" ir "daugybė vadovybės klaidų".
Generalinis štabas teigė, kad A. Avakjancas griežtai pasisakė prieš Ramiojo vandenyno laivyno dalinių atitraukimą į Ukrainą nuo karo pradžios.
Didėjant nuostoliams, ypač jūrų pėstininkų (155-oji brigada, patyrusi didelių nuostolių Ugledare), ir pradėjus taikyti praktiką formuoti pėstininkų junginius iš karo laivų, povandeninių ir pagalbinių laivų jūreivių, didėjo ir admirolo nepasitenkinimas.
"Rudenį jis tiesiai pasakė Jevmenovui (karinio jūrų laivyno viršininkui), kad neleis sunaikinti laivyno, nušluoti jūreivių, apmokytų karininkų, gerai sustyguotų įgulų.
Iš visų keturių laivyno vadų Avakjancas labiausiai gynė savo žmones.
Kalbama, kad jis buvo priverstas suburti kombinuotas komandas, kurias siuntė į SevRAO, tačiau į šias komandas buvo skiriami tie, kurie turėjo drausminių pažeidimų arba tiesiog buvo amžinas vargas", - komentuoja Rusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo karininkas.
Pasak pratybose dalyvavusio Generalinio štabo karininko, per laivyno apžiūrą iš Avakjanso buvo pareikalauta padidinti į karą siunčiamoms kombinuotoms komandoms įdarbinti skirtų komandų skaičių.
Admirolas kategoriškai atsisakė tęsti šią praktiką ir pareiškė, kad kol jis vadovaus laivynui, pėstininkų jūreiviai nekariaus. Šis atsisakymas tapo jo atsistatydinimo priežastimi, kai apie tai sužinojo Maskvoje.
Šią versiją patvirtina publikacija kanale Brief, kur neįvardytas karinio jūrų laivyno karininko šaltinis taip pat kalba apie "atsisakymą formuoti jungtinius dalinius".
Admirolas buvo išsiųstas atostogų, iš kurių grįš į naujas pareigas - jis bus atsakingas už karinio-patriotinio ugdymo centrus.
Ramiojo vandenyno laivyno vado poste Avakjancą pakeitė admirolas Viktoras Liina. Jis Baltijos laivynui vadovavo nuo 2021 m.
Šaltiniai Rusijos ginkluotųjų pajėgų generaliniame štabe V. Liino paskyrimą sieja su jo pasirengimu vykdyti bet kokį vadovybės įsakymą.
"Kai 2022 m. rugsėjo pabaigoje kai kurie Juodosios jūros laivyno karininkai ir įgulos atsisakė išplaukti į jūrą ir dalyvauti sausumos operacijose, buvo nuspręsta juos pakeisti jūreiviais iš kitų laivynų.
Greičiausiai šią problemą išsprendė Baltijos laivynas - Liina tiesiog įsakė siųsti tiek vyrų, kiek jam buvo nurodyta.
Moisejevas (Šiaurės laivyno vadas) ir Avakjancas tada visomis išgalėmis stengėsi išsisukti nuo šių nurodymų.
Liina, priešingai, darė tai, kas buvo įsakyta. Gruodžio mėnesį už tai gavo admirolo antpečius, apie kuriuos seniai svajojo", - aiškina Rusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo karininkas.
Iš telegramų kanalo "Volia".
Rašyti komentarą