Himars

Lenkijoje atidaryta HIMARS gamykla

(2)

Amerikos karinės pramonės koncernas "Lockheed Martin" išplėtė savo veiklą Lenkijoje ir atidarė antrą pagal dydį gamybos centrą pasaulyje. Apie tai pranešė bendrovės viceprezidentas Europoje Jonathanas Hoyle'as, kurio žodžius cituoja agentūra "Interfax".

"Mums priklausanti Melzo gamykla yra antras pagal dydį "Lockheed Martin" gamybos centras pasaulyje.

Vienintelė didesnė gamykla lieka mūsų Grinvilio gamykla Jungtinėse Valstijose", - sakė J. Hoyle'as agentūrai "Interfax".

Šis žingsnis yra "Lockheed Martin" gamybos diversifikavimo strategijos dalis.

Kaip pažymi Džonatanas Hoilas (Jonathan Hoyle), ši strategija jau davė rezultatų - bendrovė padvigubino daugkartinių raketų paleidimo įrenginių HIMARS ir nešiojamų prieštankinių raketų sistemų "Javelin" gamybą.

Pasak Lockheed Martin atstovo spaudai, šią priemonę lėmė ne tik "geopolitinės aplinkos pokyčiai". Per pandemiją bendrovė sužinojo, kad gamybos centralizavimas vienoje vietoje susijęs su didele rizika.

Lockheed Martin vadovo pavaduotojas taip pat pabrėžė, kad bendrovė nori toliau plėtoti savo veiklą Lenkijoje ir veda derybas su Lenkijos gynybos ministerija dėl galimo bendradarbiavimo įvairiais lygmenimis.

Susitarimų detalės nebuvo atskleistos.

Nuo karo Ukrainoje pradžios Vakarų ginklų ir karinės įrangos gamintojai galvoja apie naujų gamyklų atidarymą Europoje.

Kai kurie iš jų pradėjo gaminti savo gaminius tiesiogiai Ukrainoje.

Pavyzdžiui, rugpjūtį Vokietijos ginklų koncernas "Rheinmetall" nusprendė išsinuomoti tankų gamyklas Ukrainoje, kad galėtų aptarnauti ir gaminti tankus "Leopard".

Kitą gamyklą Vakarų Ukrainoje koncernas ketina atidaryti nuo nulio.

Gamykloje pagal licenciją bus surenkami ir remontuojami "Fuchs" šarvuočiai. Liepos mėn. turkų bendrovė "Baykar" pradėjo statyti gamyklą, kurioje bus gaminami atakos bepiločiai lėktuvai "Bayraktar".

Rugpjūčio pabaigoje Didžiosios Britanijos bendrovė "BAE Systems" Ukrainoje atidarė biurą, kuriame bus įgyvendinami bendri ginklų gamybos projektai. Įmonė planuoja čia gaminti ir remontuoti NATO standarto haubicas L119.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder