MI5 : Rusija vykdo misiją sukelti chaosą JK gatvėse

(1)

Rusijos žvalgybos agentūra vykdo misiją, kurios tikslas yra sukelti „ilgalaikį chaosą Didžiosios Britanijos ir Europos gatvėse“, perspėjo MI5 generalinis direktorius Kenas McCallumas.

ir pridūrė, kad Jungtinė Karalystė susiduria su „sudėtingiausia ir labiausiai tarpusavyje susijusia“ grėsme, kokią ji kada nors yra mačiusi.

MI5 vadovo teigimu, nuo 2022 metų taip pat užkardyta 20 Irano remiamų sąmokslų. Jis sakė, kad sudėtingas su terorizmu susijusių grėsmių ir nacionalinių valstybių keliamų grėsmių derinys reiškia, kad MI5 turi „velniškai daug darbo“, skelbia BBC.

Nuo 2017 m. iš viso buvo sužlugdyti 43 vėlyvosios stadijos sąmokslai įvykdyti „masines žmogžudystes“ Jungtinėje Karalystėje, susiję su šaunamaisiais ginklais ir sprogmenimis, atskleidė žvalgybos tarnybos vadovas.

MI5 : Rusija vykdo misiją sukelti chaosą JK gatvėse

Pasak K. McCallumo, saugumo tarnybos kova su terorizmu darbas vis dar daugiausia susijusi su islamo ekstremizmu, o antroje vietoje yra kova su „kraštutinių dešiniųjų terorizmu“. 

Tačiau jis pridūrė, kad MI5 tenka susidurti su „svaiginančiu įsitikinimų ir ideologijų spektru“.

„Pirmųjų dvidešimt mano karjeros čia metų buvo kupini terorizmo grėsmių. 

Dabar mes susiduriame ne tik su šiomis grėsmėmis, bet ir su valstybės remiamais pasikėsinimais nužudyti ir sabotažo sąmokslais, vykstant dideliam Europos sausumos karui“, – sakė jis.

Londone esančiame MI5 kovos su terorizmu operacijų centre surengtos spaudos konferencijos metu K. McCallumas sakė, kad per praėjusius metus MI5 atliekamų tyrimų dėl grėsmių valstybei skaičius išaugo 48 proc.

Jis taip pat išreiškė susirūpinimą dėl to, kad į internetinį ekstremizmą įsitraukia daug jaunų žmonių. Jo teigimu, apie 13 proc. asmenų, tiriamų dėl dalyvavimo terorizmo veikloje, yra jaunesni nei 18 metų, o per pastaruosius trejus metus jų padaugėjo tris kartus.

K. McCallumas apibūdino įvairias grėsmes, su kuriomis susiduria šalis ir kurias dar labiau sustiprino internetas. Jis teigė, kad didelę grėsmės dalį sudaro „vieniši asmenys, indoktrinuoti internete“.

„Tamsiuose interneto kampeliuose galima daug ką kalbėti. Atskirti tikruosius sąmokslininkus nuo vadinamųjų fotelinių ekstremistų yra sudėtinga užduotis, – sakė jis žurnalistams. – Anoniminiai ryšiai internete dažnai būna nereikšmingi, tačiau nedidelis skaičius jų priveda prie mirtinų realių veiksmų.“

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder