Mokslininkai atrado naują vaiduoklišką chimeržuvių rūšį

Naujosios Zelandijos mokslininkai antradienį paskelbė atradę naujos rūšies „ryklį vaiduoklį“ – žuvį, grobio Ramiojo vandenyno dugne ieškančią didesniame nei pusantro kilometro gylyje.

Mokslininkų iš Velingtone įsikūrusio Vandenų ir atmosferos tyrimų instituto (NIWA) teigimu, siaurasnukė Australazijos chimeržuvė buvo rasta giliuose Australijos ir Naujosios Zelandijos vandenyse.

Šios rūšies individai buvo atrasti tyrinėjant Čathemo aukštumą – Ramiojo vandenyno sritį, besidriekiančią maždaug 1 000 kilometrų į rytus nuo Naujajai Zelandijai priklausančios Pietų salos.

Rykliai vaiduokliai arba chimeržuvės giminiuojasi su rykliais ir rajomis, tačiau priklauso kremzlinį skeletą turinčių žuvų grupei.

Rykliai vaiduokliai pasižymi pamėkliškomis juodomis akimis ir švelnia, šviesiai ruda, žvynais nepadengta oda.

Jie minta vėžiagyviais, kurios iki 2 600 metrų gylyje medžioja savo charakteringa į paukščio snapą panašia burna.

„Tokių ryklių vaiduoklių dažniausiai galima aptikti tik vandenyno dugne“, – paaiškino tyrėja Brit Finucci.

B. Finucci naująją rūšį savo senelės garbei pavadino „Harriotta avia“.

„Dėl jų buveinės juos tyrinėti ir stebėti būna sunku, o tai reiškia, kad apie jų biologiją ar pažeidžiamumą žinome nedaug, todėl tokie atradimai būna tik dar labiau jaudinantys.“

Pirmiau buvo manoma, kad chimeržuvės priklauso vienai po visą pasaulį paplitusiai rūšiai, kol mokslininkai atrado, jog jos savo genetika ir morfologija skiriasi nuo artimiausių savo giminaičių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder