Tilakinas

Mokslininkai nusprendė atgaivinti išnykusį plėšrūną

Dalase įsikūrusi biotechnologijų bendrovė "Colossal Biosciences" paskelbė apie patariamojo komiteto sudarymą siekiant atgaivinti išnykusį Tasmanijos tilakiną.

Tilakinai paprastai vadinami Tasmanijos vilkais. Tai didžiausias plėšrūnas, gyvenęs Tasmanijoje, Australijoje ir Naujojoje Gvinėjoje, pranešė "Newsweek".

Pranešama, kad tai viena iš trijų rūšių, kurias bendrovė siekia atgaivinti, ir vienintelis plėšrūnas.

Kitos rūšys yra vilninis mamutas ir dodo paukštis.

Tilakinas buvo viena iš ikoniškiausių Australijos gyvūnų rūšių ir vienintelis šios šalies marsupialinis plėšrūnas, tačiau jo populiacija sumažėjo dėl žmonių medžioklės ir konkurencijos su dingo.

Nepaisant to, kad ši rūšis iš žemyno išnyko mažiausiai prieš 2000 metų, ji išliko Tasmanijos saloje.

Tačiau mažasis plėšrūnas susidūrė su šunų keliama grėsme ir Europos kolonistų persekiojimu.

Tilakinas 1986 m. buvo paskelbtas išnykusiu, o paskutinė žinoma rūšis nugaišo prieš 87 metus.

"Colossal Biosciences" tikisi, kad atkūrus vienintelį Tasmanijos plėšrūną pavyks atkurti natūralią ekosistemą.

Komitetą sudaro vietinės valdžios nariai, aborigenų atstovai, pramonės lyderiai, privačių žemių savininkai, universitetų atstovai ir plačioji visuomenė. 

Mokslininkai mano, kad tilakinų sugrįžimas yra svarbus žingsnis siekiant užtikrinti biologinę įvairovę ir išsaugoti Tasmaniją ateities kartoms.

Praėjusiais metais bendrovė "Colossal Biosciences" paskelbė apie savo planus grąžinti tilakiną į laukinę gamtą ir ėmėsi daugybės veiksmų, kad jo naujas gyvenimas taptų realybe.

Oficialios datos, kada galime tikėtis tilakinų jauniklių, nėra, nors bendrovė nurodė, kad mamutų jaunikliai turėtų gimti 2028 m., o tilakinų jaunikliai galėtų gimti netrukus po to.

Tasmanijos vilkas - kas apie jį žinoma

Tilakinas, marsupinis vilkas arba Tasmanijos vilkas - išnykusi plėšriųjų marsupinių žinduolių rūšis, kurią XX a. trečiajame dešimtmetyje visiškai išnaikino žmonės.

Natūralus jo paplitimo arealas iki žmogaus atvykimo apėmė didžiąją dalį Australazijos: visą Australiją ir Naujosios Gvinėjos bei Tasmanijos salas.

Australijoje ir Naujojoje Gvinėjoje atsiradus aborigenams ir jų įvežtiems dingo šunims, jis išnyko visur, išskyrus Tasmaniją, kur išliko iki europiečių atvykimo, kurių dėka buvo galutinai išnaikintas.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder