Mokslininkai teigia, kad pirmenybę turėtume teikti žmonių misijai į Venerą, o ne į Marsą

Matydami, kad Veneros paviršiaus temperatūra yra velniškai aukšta, pakankamai karšta, kad išlydytų šviną, nemanytumėte, kad mokslininkai veržtųsi siųsti žmones į ugninę planetą.

Be to, jos atmosferos slėgis ir sieros rūgšties debesys atmosferoje daro jos paviršių visiškai negyvenamą.

Vis dėlto, kaip rašoma "The Guardian" pranešime, grupė kosmoso ekspertų agituoja atsisakyti Marso tyrinėjimo su žmonėmis ir pirmiausia nusiųsti misiją su įgula į mūsų artimiausią kaimynę Venerą.

Veneros apskridimo su įgula argumentai

 

Savo argumentus grupė pristatė praėjusią savaitę Paryžiuje vykusiame Tarptautiniame astronautikos kongrese (IAC).

Jie teigė, kad Venera yra gerokai arčiau Žemės nei Marsas, todėl misiją į Venerą su įgula būtų galima įvykdyti per trumpesnį laiką ir ji suteiktų vertingų duomenų būsimoms Marso misijoms.

Grįžimo į Venerą misiją būtų galima įvykdyti maždaug per metus, o misija į Marsą ir atgal iš viso užtruktų apie trejus metus.

Taigi Veneros misija su įgula būtų naudinga tuo, kad mokslininkai ir astronautai per trumpesnį laiką galėtų daugiau sužinoti apie ilgalaikių giliojo kosmoso tyrinėjimų poveikį žmogaus organizmui.

Trūkumas tas, kad žmonės negalėtų nusileisti Veneroje, o tiesiog atliktų įgulos skrydį.

Tačiau apskridimas būtų labai vertingas ir moksliniu požiūriu, nes mokslininkai mano, kad Veneros debesyse galėtume rasti mikrobinės gyvybės.

Planetų mokslininkai taip pat norėtų sužinoti, kaip planeta, kuri, kaip manyta, kadaise buvo tokia panaši į Žemę, tapo tokiu pragaru, koks yra dabar.

Tiesą sakant, privati kosmoso įmonė "Rocket Lab" vykdo savo lėšomis finansuojamą projektą, kurio tikslas - nusiųsti erdvėlaivį į Venerą ištirti.

Ji tikisi iki kitų metų pradėti misiją be įgulos.

Jei viskas vyks pagal planą, ji taps pirmąja privačia kosmoso bendrove, pasiekusia kitą planetą ir aplenkusia "SpaceX".

NASA ir Europos kosmoso agentūra (ESA) taip pat rengia misijas į mūsų artimiausią kaimynę.

Kampanijos grupės mokslininkai IAC aptarė kelionės į Venerą naudą.

"Venera sulaukia blogos reputacijos, nes jos paviršiaus aplinka tokia sudėtinga.

Dabartinė Nasa paradigma yra Mėnulis - Marsas.

Mes bandome įrodyti, kad Venera yra papildomas tikslas šiame kelyje", - sakė daktaras Noamas Izenbergas (Noam Izenberg) iš Džono Hopkinso universiteto Taikomosios fizikos laboratorijos.

Izenbergas pridūrė, kad nors Venera yra priešinga Marsui kryptimi, įgulos pilotuojamas praskridimas pro šią planetą leistų erdvėlaiviui įgauti gravitacinį pagrindą, o tai galėtų sutrumpinti kelionės į Marsą laiką.

Tokiu būdu kelionė į Venerą su įgula galėtų būti įtraukta į misiją link Raudonosios planetos.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder