Mokslininkai teigia, kad tamsioji energija neegzistuoja: tai padės įminti vieną didžiausių visatos paslapčių
Šimtmetį mokslininkai manė, kad Visata plečiasi visomis kryptimis, o šiai hipotezei patvirtinti astronomai naudojo tamsiosios energijos sąvoką.
Tačiau jos tiesiogiai pamatyti negalima, be to, jos egzistavimas niekada nebuvo įrodytas.
Tačiau mokslininkai daro prielaidą, kad ji turi egzistuoti, nes daro poveikį visatai ir yra būtina tam, kad būtų išspręstos kai kurios esminės mūsų supratimo apie kosmosą problemos.
Tačiau Kenterberio universiteto mokslininkai teigia, kad iš tikrųjų visata nesiplečia vienodai visomis kryptimis. Priešingai, ji plečiasi įvairesnėmis kryptimis, todėl tamsiosios energijos poreikis galėtų išnykti.
Mokslininkai teigia, kad ši painiava gali būti gravitacijos, lėtinančios laiką, rezultatas. Tuščioje erdvėje laikrodis tiksi greičiau nei, pavyzdžiui, prisotintoje galaktikoje.
„Mūsų rezultatai rodo, kad mums nereikia tamsiosios energijos, norint paaiškinti, kodėl visata plečiasi vis greičiau.
Tamsioji energija - tai klaidingas kinetinės plėtimosi energijos, kuri tokioje grumstuotoje visatoje, kokioje gyvename, nėra vienoda, svyravimų identifikavimas“, - teigė tyrimui vadovavęs Deividas Viltšyras (David Wiltshire) iš Kenterberio universiteto Christchurche (Naujoji Zelandija).
Jis sakė, kad naujasis tyrimas pateikia įtikinamų įrodymų, kurie gali padėti atsakyti į kai kuriuos svarbius klausimus apie mūsų besiplečiančio kosmoso niuansus.
„Naujųjų duomenų dėka didžiausia visatos paslaptis gali būti išspręsta iki dešimtmečio pabaigos“, - įsitikinęs mokslininkas.
Kosmoso tyrinėjimai
Mokslininkai galėjo visiškai klysti dėl Saturno žiedų kilmės. Nors žiedai neatrodo senesni nei keli šimtai milijonų metų, naujas tyrimas atskleidė, kad iš tikrųjų jiems gali būti milijardai metų.
Mokslininkai teigia, kad žiedai galėjo susiformuoti ankstyvuoju Saulės sistemos istorijos laikotarpiu, maždaug prieš 4-4,5 mlrd. metų, kai Saulės sistema buvo daug chaotiškesnė.
Rašyti komentarą