
NATO šalys svarsto galimybę nutraukti dalijimąsi žvalgybos informacija su JAV
Dalijimuisi žvalgybos duomenimis tarp NATO šalių kyla pavojus, nes aljanso narės vis mažiau pasitiki viena kita, o D. Trumpo ir jo administracijos veiksmai gali dar labiau pabloginti padėtį, „Politico“ sakė esami ir buvę aljanso ir jo šalių narių saugumo tarnybų pareigūnai.
Vengrija, kuri laikosi prorusiškos pozicijos, buvo laikoma nepatikima, kai prasidėjo karas Ukrainoje, tada prie jos prisijungė Slovakija, sakė aštuoni dabartiniai ir buvę NATO ir saugumo pareigūnai, susipažinę su dalijimusi žvalgybos informacija.
Tačiau dabar, pasak penkių leidinio pašnekovų, situacija tapo itin sudėtinga: JAV posūkis Rusijos link privertė kitas NATO šalis apsvarstyti, kiek rizikinga dalytis žvalgybos informacija su Vašingtonu.
Tiesą sakant, D. Trumpo politika žaidžia į naudą Vladimirui Putinui, kuris neslepia, kad vienas pagrindinių jo tikslų - pakenkti NATO kovingumui.

Esant dabartinei situacijai, Aljanso narėms reikia daugiau žvalgybos informacijos, tačiau jos bus mažiau, apgailestauja buvęs Kanados užsienio žvalgybos tarnybos CSIS pareigūnas Danielis Stantonas (Daniel Stanton): „Neturime sutarimo, kas yra bendras priešas...
Žmonės vangiau dalysis informacija.“ Padėtį dar labiau komplikavo Vašingtono sprendimas sustabdyti dalijimąsi žvalgybos informacija su Ukraina ir uždrausti sąjungininkams dalytis amerikietiška informacija su Kijevu.
„NATO koridoriuose daug šnabždamasi apie dalijimosi žvalgybos informacija ateitį aljanse“, - ‚Politico‘ sakė Džulija Smit (Julie Smith), dirbusi JAV ambasadore prie NATO Džo Baideno (Joe Biden) administracijos laikais.
Ji „girdėjo kai kurių sąjungininkų susirūpinimą“ dėl to, ar Vašingtonas ir toliau teiks žvalgybos informaciją aljansui.
Tačiau ir kitos jo narės dabar atsargiai vertina galimybę dalytis savo informacija su JAV, ypač atsižvelgiant į kai kuriuos paskyrimus naujojoje administracijoje.
Pavyzdžiui, naujoji nacionalinės žvalgybos direktorė Tulsi Gabbard anksčiau yra išsakiusi prorusiškų pastabų apie karą Ukrainoje, abejojo Bašaro al Asado armijos cheminių ginklų naudojimu ir gyvenamųjų kvartalų bombardavimu, taip pat buvo susitikusi su pačiu Sirijos diktatoriumi.
Šaltinis: THE MOSCOW TIMES
Rašyti komentarą