Netikros komandiruotės, už „atkatus“ įdarbinti padėjėjai: buvusiai Europarlamento žvaigždei – nauji įtarimai
Pasak Politico.eu, iš viso E. Kaili Europarlamentui skolinga „apie 100 tūkst. eurų“.
Kadangi visi „Katargeito“ skandalo, kuriame, kaip įtariama, tokios šalys kaip Kataras ir Marokas mokėjo kyšius europarlamentarams, įtariamieji jau išėjo iš areštinės, o nuo vasario naujų suėmimų nebuvo, dėmesys dabar sutelktas į sukčiavimo bylą.
Pasak Politico.eu, antradienį EP Teisės reikalų komiteto nariai pirmą kartą už uždarų durų aptars E. Kaili bylą.
E. Kaili, kuriai šio mėnesio pradžioje buvo paskirtas namų areštas, šiuo metu kovoja su prokuroro prašymu panaikinti jos imunitetą – ES teisės aktų leidėjams suteikiamą privilegiją. Tačiau ES prokuratūra turi naujų įtarimų dėl E. Kaili veiklos EP.
„Dabartinis tyrimas susijęs su rimtais įtarimais dėl pakartotinio sukčiavimo ir (arba) kitų rimtų pažeidimų“, – teigiama Europos vyriausiosios prokurorės Lauros Kövesi laiške, kurį matė Politico.eu ir kuris buvo išsiųstas EP gruodžio mėnesį.
Tyrimas atliekamas dėl trijų galimų sukčiavimo epizodų: ar E. Kaili klaidino EP dėl savo padėjėjų buvimo vietos ir darbinės veiklos, ar ėmė dalį jų kompensacijų už „netikras“ darbo keliones, kurias ji organizavo, taip pat ar ėmė tam tikrą dalį kaip kyšius („atkatus“) iš padėjėjų atlyginimų, teigiama Europos prokuratūros (EPPO) laiške EP pirmininkei Robertai Metsolai.
Europos prokurorė apie tyrimą dėl sukčiavimo paviešino gruodžio 15 d., praėjus vos kelioms dienoms po to, kai E. Kaili buvo suimta Briuselyje dėl „Katargeito“ skandalo.
Kaip teigiama laiške, kurį matė Politico.eu, EPPO atlieka tyrimą dėl pažeidimų, susijusių su jų padėjėjų „fiziniu buvimu darbo vietoje“ ir „susijusiais Europos Parlamento sprendimais dėl darbo laiko“.
Tame pačiame laiške teigiama, kad kita tyrimo kryptis yra „netikros komandiruotės, suklastotų patvirtinamųjų dokumentų pateikimas ir nepagrįsti prašymai atlyginti komandiruočių išlaidas“.
Taip pat pradėtas tyrimas dėl to, kad E. Kaili gavo „atkatą“ iš savo padėjėjų atlyginimų ir suklastotų išlaidų.
Tame pačiame tyrime minima ir kita Graikijos atstovė EP Maria Spyraki. Tyrėjai kaltina ją klaidinus instituciją dėl savo padėjėjų veiklos ir liepus jiems pateikti išlaidas fiktyvioms darbo kelionėms.
Tačiau dokumentuose neteigiama, kad M. Spyraki ėmė „atkatus“ iš atlyginimų ar netikrų kompensacijų.
EPPO atsisakė komentuoti bylą Politico.eu. E. Kaili per advokatą teigė, kad ji pažadėjo grąžinti visus pinigus ir laikytis visų rekomendacijų.
Tai ne pirmas kartas, kai EP nariai sulaukia kaltinimų dėl fiktyvaus padėjėjų įdarbinimo ar kompensacijų neteisėto pasisavinimo.
Tokių kaltinimų buvo sualukusi ir Prancūzijos radikalios dešinės atstovė Marine Le Pen, taip pat buvusi Prancūzijos kandidatė į eurokomisares Sylvie Goulard.
Rašyti komentarą