Oleksijus Arestovyčius: Ukraina iš Vakarų tikisi artilerijos, lėktuvų, raketų

Ukraina iš Vakarų tikisi artilerijos, lėktuvų, taip pat iš oro paleidžiamų raketų, ginkluotės reikėtų bent dvigubai tiek, kiek jos šiuo metu teikiama, sako Ukrainos prezidento administracijos vadovo patarėjas Oleksijus Arestovyčius.

„Norint laimėti prieš Rusiją, yra tik viena sąlyga: dukart tiek ginklų, kiek jūs mums duodate. To pakaktų tiek mums, tiek jums – mes laimėsime šį karą“, – Vilniuje ketvirtadienį sakė O. Arestovyčius, dalyvaudamas konferencijoje minint Oršos mūšio 508-ąsias metines.

Jis sako, kad lyginant artilerijos pajėgumus, Rusijos ginkluotė mažiausiai triskart lenkia Ukrainos, todėl tikisi greitų Vakarų valstybių sprendimų jau ketvirtadienį Vokietijoje vykstančiame karinę paramą Ukrainai teikiančių šalių gynybos ministrų ir kariuomenių atstovų susitikime.

„Tikiuosi, kad Ramšteine šiandien bus priimti sprendimai dėl maždaug tokio, dukart padidinto ginklų kiekio, kurio mums reikia. Tai galėtų būti oro gynybos sistemos, galėtų būti lėktuvai. Mums reikia lėktuvų. Mes turime sėkmingos patirties naudodami priešradarines raketas „Harm“, paleidžiamas iš mūsų lėktuvų“, – kalbėjo Ukrainos prezidento administracijos atstovas.

O. Arestovyčius taip pat pabrėžė, kad Ukrainai šiuo metu būtina ne tik mesti karius į tiesioginį konfliktą, kur dalyvauja apie 300 tūkst. karių, bet ir užtikrinti sienos su Rusija saugumą, o tam taip pat reikia „labai daug ginklų“.

Vokietiją ketvirtadienį prasidedančiame tradiciniame vadinamųjų valstybių donorių susitikime bus aptariama Rusijos karo Ukrainoje eiga bei įvardyti naujausi ginkluotės poreikiai Ukrainos kariuomenei.

Susitikime išvakarėse ministras paskelbė, kad Lietuva Ukrainai perdavė rezerve turėtų 105 mm kalibro haubicų.

Vadinamasis Ramšteino formato susitikimas rengiamas JAV gynybos sekretoriaus Lloydo J. Austino (Loido Ostino) kvietimu.

Ukrainos gynybos kontaktinė grupė JAV iniciatyva sukurta balandį. Pastarasis šios NATO ir Aljanso šalių partnerių atstovus jungiančios grupės posėdis vyko liepą.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder