Asteroidas

Paslaptingas asteroidas kelia grėsmę žmonijai, Kinija nori jį nustumti

(1)

Žmonijai potencialiai grėsmę kelia asteroidas 2024 YR4, kuris su nedidele tikimybe į Žemę gali atsitrenkti 2032 metais. Kinija ir Jungtinės Valstijos turi galimybę užkirsti tam kelią, rašo „Interesting Engineering“.

Šis asteroidas, kurio skersmuo, kaip manoma, yra nuo 40 iki 90 metrų, pirmą kartą buvo pastebėtas 2024 m. gruodžio mėn. 

Europos kosmoso agentūra net įtraukė jį į savo stebimų asteroidų sąrašą kaip didelės rizikos asteroidą, su 2,2 proc. tikimybe susidurti 2032 m.

„Susidūrimo tikimybė yra labai maža, o asteroidas yra pakankamai mažas, todėl bet kokio galimo susidūrimo pasekmės būtų lokalios, tačiau situacija yra pakankamai reikšminga, kad nusipelnytų pasaulinės planetų gynybos bendruomenės dėmesio“, - pažymėjo agentūra.

Šiuo metu didžiausias iššūkis astronomams - tiksliai nustatyti jo orbitą ir dydį. 

Šie veiksniai yra labai svarbūs norint suprasti tikrąją jo keliamą grėsmę. Ryškus mažas asteroidas gali atrodyti taip pat kaip didelis, bet tamsus asteroidas. 

Dabartiniai dydžio įvertinimai grindžiami atspindėta šviesa, o tai nėra labai patikima.

Šį pavojingą asteroidą stebės Džeimso Vebso kosminis teleskopas. Astronomai galingu teleskopu sieks išsiaiškinti asteroido dydį ir orbitą.

Anksčiau Kinija sakė, kad „renka planetų gynybos komandą“, kuri prireikus vykdytų misijas, skirtas potencialiai pavojingiems asteroidams nukreipti. 

Atradus asteroidą 2024 YR4, Kinijos valstybinė mokslo, technologijų ir pramonės administracija paskelbė savanorių į „planetų gynybos postą“ atranką.

Praėjusiais metais Kinija paskelbė preliminarų savo pirmosios asteroidų gynybos misijos, kuri turėtų būti pradėta 2030 m., planą.

Misijos metu būtų stebimas prie Žemės artėjantis asteroidas, o tada į jį būtų atsitrenkiama erdvėlaiviu, kad būtų pakeista jo trajektorija.

Tai panašu į tai, ką 2022 m. bandė padaryti NASA su savo DART misija.

„Jei šis asteroidas kels didelę susidūrimo su Žeme grėsmę, tuomet NASA ir Kinija galėtų apsvarstyti galimybę jį nukreipti, atsitrenkiant į jį erdvėlaiviu ir taip pakeičiant jo orbitą“, - rašo „Interesting Engineering".

Šaltinis: unian.net

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder