Pavojus atėjo, iš kur nelaukta: superbakterijų rastos netikėtoje vietoje

Dėl pažangos kuriant vaistus, skirtus kovoti su įvairiomis ligomis, žmonija susiduria su nauju iššūkiu – antibiotikams atsparių bakterijų forma. O dabar paaiškėjo, kad jų galima rasti net pačiose netikėčiausiose vietose.

Pasak „New Atlas“, mokslininkai išanalizavo debesų sudėtį prie miegančio Piui de Domo ugnikalnio centrinėje Prancūzijoje ir per dvejus metus paėmė 12 mėginių.

Kaip paaiškėjo, kiekviename vandens mililitre galima rasti vidutiniškai 8 tūkst. bakterijų, kuriose yra apie 20,8 tūkst. antibiotikams atsparių genų.

Mokslininkai pastebėjo, kad debesyse, kurie prie kalno atslinko per vandenyną, buvo kitokių atsparių bakterijų atmainų nei tuose debesyse, kurie slinko tik virš sausumos. Pastaruosiuose aptikta daugiau bakterijų, kurios buvo atsparios gyvuliams gydyti naudojamiems antibiotikams.

Nors jau seniai žinoma, kad atmosfera yra tranzitinis bakterijų plitimo kelias, mokslininkai nustebo, kad debesyse sugebėjo rasti tokio pat lygio genų kaip ir paviršiuje.

Pasak tyrimo autorių, pagrindinis šių genų šaltinis, atrodo, yra antibiotikų naudojimas gyvulininkystės sektoriuje.

Ligų kontrolės ir prevencijos centrų duomenimis, dėl antibiotikams atsparių bakterijų ar grybelių pasaulyje kasmet miršta apie 1,27 mln. žmonių, su tokiomis bakterijomis ar grybeliais kovoti kasmet darosi vis sunkiau.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder