Penkioliktoji Ukrainos karo diena: žinios iš fronto

Ukrainoje tęsiasi aršūs mūšiai dėl šalies nepriklausomybės ir demokratijos išlikimo. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ankstų vasario 24 d. rytą pradėjo vykdyti plataus masto karinę invaziją į kaimyninę šalį. Per atakas ir susirėmimus nukentėjo ne tik kariai, bet ir paprasti vietos gyventojai, sugriauti gyvenamieji namai.

Šešioliktoji Ukrainos karo diena

2022-03-11

08:56 Ukrainos VRM įspėja, kad Rusijos dezinformacijos kampanija apie neva Ukrainoje esančias biologinio ir cheminio ginklo laboratorijas, gali būti lydima panašiomis atakomis, kaip cheminio ginklo panaudojimas Sirijos kare.

08:17 Rados deputatas Fiodoras Venislavskis teigia, kad prie Kyjivo esančių Rusijos pajėgų užnugaryje išdėstyti dalniai, kuriems įsakyta šaudyti į saviškius, jei priekinė linija trauktųsi.

07:49 Ukrainos Generalinio štabo duomenimis, Rusijos Rostovo srityje į karą Ukrainoje verbuojami kaliniai. Už tai jiems žadama amnestija.

07:35 Jungtinių Tautų duomenimis, Ukrainą jau paliko maždaug milijonas vaikų.
 

Penkioliktoji Ukrainos karo diena

2022-03-10

19:25 Ukrainos saugumo tarnyba praneša, kad per pastarąją parą sulaikė 5 Rusijos agentus.

19:09 Ukrainos kariuomenė praneša, kad jos Specialiųjų operacijų pajėgų kariai paėmė dar vieną trofėjinį kompleksą „Pancyr S-1“.Taip pat pranešama, kad Černihivo srityje ukrainiečiai paėmė 10 trofėjinių tankų.

18:53 „Conflict Intelligence Team“ teigimu, Rusija Ukrainoje naudoja padegamasias bombas.

18:51 Ukrainos Generalinis štabas praneša apie kontrpuolimą Černihivo srityje, kurio metu Rusijos pajėgos buvo nustumtos į „nepatogias pozicijas“.

18:38 Ukrainos policija praneša, kad Rusijos aviacija įvykdė antskrydį Iziume, kai mieste vyko evakuacija. Aukų nėra.

17:54 Ukrainos saugumo tarnyba įspėja, kad Rusijos diversantai gali susprogdinti amonjako saugyklą Charkivo srityje.

17:52 Jungtinių Tautų duomenimis, Ukrainoje žuvo arba sužeisti 1506 civiliai.

17:25 Chersone šiandien vėl vyko gyventojų protestas. Žmonės skandavo: „Šlovė Ukrainos kariuomenei!“

17:07 Rusų kareiviai užminavo Kachovkos vandenvietės paplūdimius iš Zaporižės AE pusės, praneša Ukrinform.

17:06 Rusijos pajėgos subombardavo „Coca-cola“ gamyklą Brovaruose (Kijevo prieigos), praneša Ukrainos VRM.

16:51 Apgultame Mariupolyje per pastarąją parą gimė 23 vaikai.

16:37 Ukrainos Valstybinis tyrimų biuras nagrinėja 38 bylas dėl pareigūnų ir valdininkų pagalbos okupantų pajėgoms.

16:21 Užkarpatės brigada sutriuškino ir išsklaidė Rusijos žvalgybinį dalinį. Daugelio jo kareivių pavardės – čečėniškos, praneša Ukrinform.

16:19 Ukrainos Migracijos tarnyba gavo maždaug 300 Ukrainoje gyvenančių Rusijos piliečių prašymų suteikti jiems Ukrainos pilietybę.

15:56 Ukrainos dujotiekių operatorius praneša, kad Rusijos pajėgos mėgina užimti dujotiekio objektus Luhansko ir Charkivo srityse. Iškilo grėsmė, kad nutrūks dujų tiekimas Europos šalims.

15:38 Žitomiro srityje numuštos dvi rusiškos raketos, praneša srities administracija.

15:35 Ukrainos Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad nuo karo pradžios Rusijos pajėgos apšaudė 63 ligonines. 5 gydytojai žuvo, 10 sunkiai sužeistų.

15:31 Mikolaivo meras V. Kimas paskelbė, kad miesto prieigose esantiems rusų artileristams atidaromas „žaliasis koridorius“, kuriuo jie gali saugiai pasiekti ukrainiečių pozicijas ir pasiduoti.

15:15 Iš Iziumo (Charkivo sritis) pajudėjo 2000 žmonių vežantis humanitarinis konvojus.

14:55 Rados įgaliotinė žmogaus teisėms L. Denisova praneša, kad nuo karo pradžios jau žuvo 71 ir sužeista daugiau nei 100 Ukrainos vaikų.

14:15 Ukrainos kariuomenė išplatino vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip "Bayraktar" sunaikina rusų priešlėktuvinį kompleksą.

 

13:59 Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad Černobylio AE elektros energija bus tiekiama iš Baltarusijos. Vakar pranešta, kad dėl okupantų veiksmų, elektros tiekimas į AE nutrūko, rezervinių pajėgumų užtenka tik 48 valandoms.

13:44 Ukrainos Generalinis štabas pranešė, kad Rusijos pajėgos iki šios dienos vidurdienio nepasistūmėjo į priekį nė viename fronto ruože.

13:36 Ukrainos vicepremjerė Irina Vereščiuk teigia, kad rusų kareiviai baugina evakuojamus civilius – šaudo virš galvų, smurtauja. Jos teigimu, Raudonojo kryžiaus atstovai į tai reaguoja labai menkai, o JT humanitarinės struktūros nereaguoja visiškai.

13:16 Kyjivo meras Vitalijus Kličko pranešė, kad iš miesto evakavosi maždaug pusė gyventojų. Jis pažymėjo, kad šeimas į saugesnes vietas išgabenę vyrai grįžta ginti sostinės.

12:53 Ukrainos kariuomenė praneša, kad Černihivo srityje sunaikintas Rusijos raketinių kompleksų „Iskander-M“ divizionas.

12:23 Sociologinių tyrimų bendrovės „Reiting“ atlikta apklausa rodo, kad 92 proc. ukrainiečių tiki savo šalies pergale kare. 57 proc. mano, kad pergalė gali būti pasiektą per artimiausią savaitę.

12:23 Sociologinių tyrimų bendrovės „Reiting“ atlikta apklausa rodo, kad 92 proc. ukrainiečių tiki savo šalies pergale kare. 57 proc. mano, kad pergalė gali būti pasiektą per artimiausią savaitę.

12:19 Ukrainos kariuomenė praneša, kad mūšyje Kyjivo prieigose nukautas Rusijos tankų pulko vadas Andrejus Zacharovas.

12:05 Ukrainos policija praneša, kad per pastarąją parą Donecko ir Luhansko srityse nuo okupantų ugnies žuvo 10 suaugusių civilių ir 1 vaikas.

12:01 UNIAN praneša, kad mūšiuose Kyjivo prieigose 6 rusų tankus ir 1 šarvuotį ukrainiečiai sunaikino savos gamybos prieštankiniais kompleksais „Stugna“ ir „Korsar“.

11:45 Ukrainos prezidento administracijos patarėjas Aleksejus Arestovičius pareiškė: „Sostinės apsupti neįmanoma, užimti neįmanoma. Dėl to nereikia nerimauti“.

11:43 Ukrainos VRM fiksuoja atvejus, kai Rusijos pajėgos sudegina žuvusių rusų kareivių kūnus.

11:08 Zaporižės karinė administracija praneša, kad pastebėtas Rusijos pajėgų telkimas srities centro kryptimi.

11:00 Rusijos Gynybos ministerija pareiškė, kad Ukrainoje „veikė slaptos laboratorijos, dirbusios su koronavirusu“. Anksčiau pagrindiniu propagandos teiginiu buvo kaltinimas, neva Ukraina kuria branduolinį ginklą.

10:48 Britų karinė žvalgyba pastebi pastarosiomis dienomis labai sumažėjusį Rusijos aviacijos aktyvumą Ukrainoje. Teigiama, kad Rusijos pajėgos nesitikėjo susidurti su tokia efektyvia ukrainiečių priešlėktuvine gynyba.

10:32 Mikolaivo administracijos vadovas V. Kimas praneša, kad šią naktį ukrainiečių aviacija miesto prieigose sunaikino rusų tiekimo koloną.

10:28 Ukrainos prezidento administracija praneša, kad į nelaisvę paimta iki 700 rusų kareivių ir karininkų.

10:15 Jungtinei Karalystei pareiškus, kad Ukrainai galimai bus perduoti zenitiniai priešlėktuviniai kompleksai, Ukrainos žiniasklaidoje pasirodė spėjimai, kad tai veikiausiai būtų artimojo nuotolio kompleksas „Starstreak“, galintis vienu metu paleisti trijų raketų salvę. Pažymima, kad raketų greitis tris kartus viršija garso greitį ir šis kompleksas yra labai efektyvus prieš žemai skrendančius taikinius.

09:48 Apsuptame Mariupolyje žmonės laidojami bendruose kapuose.

09:40 Jungtinių Tautų duomenimis Ukrainoje žuvo arba buvo sužeisti 1424 taikūs gyventojai.

09:37 Ukrainos Generalinis štabas pateikia tokius Rusijos nuostolius: 12 000 kareivių, 335 tankai, 1105 šarvuočiai, 123 artilerijos sistemos, 56 salvinės ugnies sistemos, 29 priešlėktuviniai kompleksai, 49 lėktuvai, 81 sraigtasparnis, 526 automobiliai, 3 laivai ir kateriai, 60 degalų cisternų, 7 dronai.

09:11 Poltavos srities administracija praneša, kad iš Sumų pavyko evakuoti iš viso apie 43 000 civilių.

08:52 Odesos srities karinė administracija praneša, kad desantui iš jūros parengtos Rusijos pajėgos sugrįžo į Krymą.

08:49 Charkivo policija praneša, kad nuolat besitęsiančių bombardavimų metu mieste sugriauta 280 gyvenamųjų namų, 26 mokyklos ir 23 vaikų darželiai.

08:25 Šią naktį ukrainiečių pajėgos surengė kontrpuolimą Kyjivo prieigose. VRM duomenimis, sunaikinti 5 rusų tankai. Mūšis tęsiasi.

08:22 Ukrainos prezidento administracija skelbia, kad nuo karos pradžios į nelaisvę paimta apie 300 rusų šauktinių. V. anksčiau tvirtino, kad Ukrainoje kariauja tik profesionalūs kariškiai.

08:11 Garsus „Bellingcat“ tyrėjas Christo Grozevas prognozuoja, kad po 7 – 10 dienų Rusijos pajėgos pamėgins „įšaldyti“ karo veiksmus. „Rusijai bus naudingiau tvirtinti, kad karo veiksmai sustojo, o ne baigėsi, nes šiuo atveju jai tektų pripažinti pralaimėjimą“, – sako jis.

08:05 Ukrainos VRM praneša, kad Mariupolio gynėjai per pastrąją parą sunaikino 4 priešo tankus, 1 šarvuotį ir 11 šarvuotų automobilių.

08:03 Ukrainos artilerija sudavė smūgį Rusijos technikos kolonai ties Borodianka (Kyjivo sritis).

08:01 CNN, remdamasi šaltiniais Pentagone, praneša, kad nuo karo pradžios Rusijos pajėgos paleido į Ukrainą bent 710 raketų.

07:52 Ukrainos kariuomenė praneša, kad gausiausios Rusijos pajėgos puola keliomis kryptimis puola link Kyjivo, tačiau per pastarąją parą pasistūmėjo nedaug. Tęsiasi apsupto Mariupolio gynyba.

07:41 Ukrainos Generalinis štabas teigia, kad rusų kareivių tarpe daugėja dezertyravimo ir plėšikavimo atvejų. 

Jungtinės Valstijos trečiadienį atmetė Rusijos pareiškimą, kad jos remia biologinių ginklų kūrimo Ukrainoje programą, ir perspėjo, jog tokie pareiškimai yra ženklas, kad Maskva pati gali tokius ginklus artimiausiu laiku panaudoti.
 

Skaityti daugiau

Sidebar placeholder