dirbtinis intelektas

Pentagonas kelia nerimą: JAV karinis dirbtinis intelektas atsilieka nuo Kinijos

(1)

JAV gynybos departamento Dirbtinio intelekto (DI) skyrių silpnina tai, kad Kongresas neskiria asignavimų. Tokią nuomonę išsakė departamento direktorius Craigas Martellas, praneša "Defence news".

Pasak Craigo Martello, karinėms dirbtinio intelekto technologijoms skiriamo finansavimo neapibrėžtumas kenkia kūrimo ir mokymo iniciatyvoms, taip pat projektams, kuriais siekiama plėtoti dirbtinį intelektą ir virtualią infrastruktūrą, leidžiančią dirbtinio intelekto modeliais naudotis kariuomenėje.

Pasak C. Martell, problemos dėl biudžeto skyrimo technologijų plėtrai gali turėti nemalonių pasekmių JAV ir Kinijos lustų karo fone, kuris tiesiogiai susijęs su neuroniniais tinklais ir techniniais bei programiniais įrenginiais, galinčiais suteikti kariuomenei pranašumą mūšio lauke.

Tačiau Gynybos ministerija jau paprašė 1,8 mlrd. dolerių gynybos dirbtinio intelekto plėtrai 2024 fiskaliniais metais.

Ministerija vykdo šimtus su dirbtiniu intelektu susijusių projektų, įskaitant kai kurias svarbias ginkluotės sistemas, pavyzdžiui, Jungtinę lengvąją taktinę transporto priemonę ir nepilotuojamą orlaivį MQ-9.

JAV nusprendė "pribaigti" Kiniją sankcijomis, tačiau šalis rado būdą, kaip plėtoti dirbtinio intelekto technologijas
Viešasis ir privatusis sektoriai vis labiau domisi dirbtiniu intelektu ir kitomis modelių atpažinimo galimybėmis, o skaitmeninė konkurencija su Kinija įgauna pagreitį.

Gynybos departamento projektas "Unified Domain-Wide Command and Control" taip pat priklauso nuo JAV Gynybos departamento dirbtinio intelekto skyriaus duomenų apdorojimo ir analizės pažangos.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder