naftos išsiliejimas Peru

Peru reikalauja iš Ispanijos bendrovės kompensacijos už naftos išsiliejimą prie Limos

Peru užsienio reikalų ministerija trečiadienį pareikalavo, kad Ispanijos naftos ir dujų kompanija „Repsol“ atlygintų žalą, patirtą dėl naftos išsiliejimo pakrantėje netoli šalies sostinės Limos.

„Repsol“ naftos išsiliejimas Ventanilijoje – didžiausia ekologinė katastrofa Limos rajone pastaruoju metu. Ji padarė daug žalos šimtams žvejų šeimų. „Repsol“ privalo tučtuojau atlyginti žalą“, - sakoma žinybos pareiškime.

Pasak Peru URM, incidentas taip pat „sukėlė grėsmę florai ir faunai dviejose draustinėse zonose“.

Naftą išsiliejo sausio 15 d. pumpuojant ją iš tanklaivio Ventanilijos rajone, į šiaurę nuo Limos. Į vandenyną pateko apie 6 tūkst. barelių naftos. Peru aplinkos apsaugos ministerijos duomenimis, užteršta 18 tūkst. kvadratinių metrų paplūdimių. Peru prokuratūra tiria žalos aplinkai faktą.

„Repsol“ teigia, kad nafta išsiliejo dėl aukštų bangų, kurias sukėlė Hunga Tonga-Hunga Haapai povandeninio ugnikalnio išsiveržimas Tongos Karalystėje. „Mes šaliname padarinius prie kranto linijos ir valome paplūdimius po incidento, kurio priežastis – aukštos potvynio bangos, užfiksuotos po ugnikalnio išsiveržimo“, - sakoma trečiadienį paskelbtame bendrovės pranešime.

Anksčiau Peru ombudsmeno valdyba pareiškė tirsianti, ar valdžia reikiamai reagavo į pranešimą apie ugnikalnio išsiveržimą Tongoje, dėl kurio žuvo dvi Peru gyventojos. Sausio 15 d. Peru karinės jūrų pajėgos pranešė, kad stichijos smūgis „nesukels cunamio šalies pakrantėje“, bet dėl Hunga Tonga-Hunga Haapai ugnikalnio išsiveržimo vandenynas prie Peru krantų smarkiai bangavo.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder