Petras Gražulis pakviestas į Donaldo Trumpo inauguraciją

(3)

Europarlamentaras Petras Gražulis  dažnai atsiduria visuomenės dėmesio centre. Šešias kadencijas dirbęs Seime, iš parlamento galiausiai buvo pašalintas per apkaltą. Tačiau rinkėjai nuo jo nenusisuko ir išrinko į Europos Parlamentą. Posakis, kad „savame krašte pranašu nebūsi", regis, P.Gražuliui labai tinka. Neseniai jis sulaukė kvietimo atvykti į JAV vyksiančią naujai išrinkto prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) inauguraciją.

Naujai išrinkto JAV prezidento D.Trampo inauguracija vyks sausio 20 d. Jos metu po priesaikos prezidentas paprastai skaito kalbą ir dalyvauja iškilmingame parade bei inauguraciniame pokylyje. Vašingtone vykstančioje inauguracijoje dalyvauti įprastai kviečiamas platus svečių sąrašas. 

Jame yra buvę prezidentai ir viceprezidentai, Kongreso nariai, užsienio diplomatų korpusas, Aukščiausiojo teismo teisėjai, karinių pajėgų vadovai ir pareigūnai, šeimos nariai bei draugai, rinkimų kampanijos rėmėjai, savanoriai, žinomi žmonės bei visuomenininkai.

Kokių Lietuvos atstovų ten galime pamatyti? Galbūt P.Gražulį, kuris, beje, šiemet pavasarį kartu su Amerikos lietuvių bendruomene, rėmusia D.Trampo rinkimų kampaniją, įsteigė D.Trampo rinkiminį štabą Lietuvoje ir tapo jo pirmininku. Štabas tuomet skelbė, kad remia D.Trampo pažiūras tradicinės šeimos ir tradicinių vertybių atžvilgiu.

- Redakciją pasiekė žinios, kad sulaukė kvietimo į D.Trampo inauguraciją? - „Vakaro žinios" paklausė europarlamentaro Petro GRAŽULIO.

- Taip, tai tikrai nėra gandas. Bet inauguracijos kelionė yra labai brangi. Vien patekimas į šį iškilmingą renginį kainuoja 10 tūkst. eurų. Todėl mes svarstysime vykimą į JAV nukelti į vasario mėnesį. Kelionė bus pigesnė ir dalykiškesnė. 

Žinoma, inauguracijoje sudalyvauti gražu, bet mes greičiausiai vyksime į susitikimą kitame renginyje, kur bus prezidento sekretoriai, ministrai, gal ir pats prezidentas.

- Kvietimą gavote kaip rinkiminio D.Trampo štabo Lietuvoje pirmininkas?

- Taip, kaip rinkiminio štabo įkūrėjas ir kartu kaip europarlamentaras. Štabas daugiausiai dirbo su Lietuvoje gyvenančiais ir JAV pilietybę turinčiais lietuviais, kad šie dalyvautų rinkimuose ir balsuotų už D.Trampą. 

Mūsų užsienio lietuviai labai aktyvūs, jie ir pasiūlė tokią idėją. Aš sutikau. Tokie štabai veikė ir kitose šalyse, ypač, kur yra didesnės diasporos.

- Kvietimas į inauguraciją nustebino?

- Be abejo, maloniai nustebino. Man atrodo, esu vienintelis pakviestas iš Lietuvos EP narių.

- Neseniai VRK paskelbė, kad pažadėdamas pusę europarlamentaro algos paaukoti, papirkinėjote rinkėjus. Ar skundėte šį sprendimą?

- Apskundžiau teismui. Dabar vyks teismo procesas, bet nežinia, kada bus posėdis. Vis tiek nemažai algos išdalinu ir dabar. Gal labiau privačiai, be reklamos.

- Daugybė politikų rinkimų metu žada sumažinti mokesčius ar padidinti išmokas, bet jie nekaltinami papirkinėję rinkėjus.

- Beveik visos politinės partijos taip daro. Bet kažkodėl prisikabino prie manęs. Labai įdomu, ką nuspręs teismas.

Šis mano išrinkimas į EP yra kaip atpildas man už tai, kad konservatoriai su manimi susidorojo už menkniekį. Absurdas. Ir ne tik pas mus. Štai Rumunijoje panaikinti pirmojo rinkimų turo rezultatai, nes, matyt, išrinkti ne tie. Kas tai yra? Rusija.

- Lietuvoje taip pat vyko mitingai prieš naujai išrinktą valdžią ir formuojamą valdančiąją koaliciją.

- Vėl ne tie išrinkti. Regis, demokratija tikrai yra tik tada, kai išrenkami tie, kurių nori konservatoriai. O dabar paaiškėjo, kad GRU agentas yra tarp konservatorių. 

Aš esu įsitikinęs, kad konservatorių politika tikrai labai naudinga Rusijai. Man atrodo, kad ši partija ne Lietuvai tarnauja.

Neseniai paaiškėjo, kad už sustabdytą trąšų tranzitą iš Lietuvos reikalaujama prisiteisti 12 mlrd. eurų. Neaišku, kaip čia baigsis.

- Ar daug darbo Europos Parlamente?

- Manau, daug kas priklauso nuo tavęs. Jeigu esi iniciatyvesnis, rūpi tam tikri klausimai, giliniesi į juos, tuomet darbo daugiau. Kaip ir Seime. 

Kai kurių Seimo narių visuomenė net nepažįsta. Labai panašiai ir EP. Aš dar naujokas, bet aktyviai dalyvauju diskusijose, pasisakau įvairiais klausimais.

Žinoma, yra galimybė prabūti ramiai, nieko neveikti, pabalsuoti, sudalyvauti komitete ir tiek. Balsavimas trunka valandą, o kartais ir tiek netrunka. 

Daugiausiai europarlamentarų ir susirenka į balsavimą, o diskusijų metu būna tik tie, kurie užsiregistravę jai.

- Stipriai pasikeitė kasdienybė, dirbant EP?

- Man nelabai patinka tas nuolatinis važinėjimas. Būtų geriau, jeigu darbas vyktų arba Strasbūre, arba Briuselyje. 

Biurokratinis aparatas, dėl kurio tenka važinėti, varginti žmones, man yra kažkoks absurdas. Šią savaitę esu Briuselyje, kitą savaitę važiuosiu darbui į Strasbūrą. 

Po Naujųjų Metų vėl grįšime į Briuselį. Tai parodo, kad ES biurokratizmas yra labai didelis. Tokių dalykų aš nesu matęs. Įsivaizduokite, kad net žmonėms įsidarbinti reikia bent kelių mėnesių.

Manau, tai yra vienas iš akmenų po ES kaklu. Dėl tokios milžiniškos biurokratijos ir girdime daug pasisakymų, kad ES tampa nebekonkurencinga įvairiose srityse. 

Žinoma, prisideda ir Žaliasis kursas, kur pati ES sau sugalvoja milžiniškus reikalavimus, dėl kurių tampa nebekonkurencinga. 

Net jeigu ES pasiektų nulines CO2 išmetimo emisijas, tai sudarytų tik 9 proc. pasaulio fone. Ką tai pakeistų? Trūksta racionalumo.

- Bendraujate su kitais EP nariais iš Lietuvos?

- Kai kartu skrendame, tai persimetame keliais žodžiais. Kaip ir Lietuvoje, taip ir dirbant čia, mano požiūris skiriasi nuo kitų Lietuvos EP narių daugeliu klausimų.

Štai palaikau, kad Sakartvelas nepasiduoda Briuselio spaudimui su daugybės lyčių siūlymais. Tai protu nesuvokiami dalykai. Kur tu, Europa, eini? 

O mums pateikiama, kad tai prorusiška valdžia. Štai kokia mūsų demokratija. Manau, kad EP, iš kur ir išeina visos šios idėjos, yra blogio ašis Europoje. Tai gali sustabdyti tik rinkėjai. Ne Putinas sugriaus Europą, o Europa pati save sugriaus, naikindama krikščioniškas vertybes.

- Kai buvote išrinktas į EP, pasipylė kritika dėl anglų kalbos mokėjimo. Dirbant tai trukdo?

- Buitine kalba susišneku, o plenariniuose posėdžiuose ar komitetuose yra vertimai. Žinoma, gerai yra mokėti daug kalbų ir jomis kalbėti laisvai. Bet problemos tikrai nėra.

O kaip gi manęs konservatoriai nekritikuos. Jeigu kritikuoja, reikia suprasti, kad dirbu Tautos labui. Jeigu nekritikuotų, tai reikštų, kad kažką negerai darau.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder