Termitai

Pietų Afrikoje rasti daugiau nei 30 000 metų senumo vabzdžių būstai

Pietų Afrikos mokslininkai apstulbo aptikę vabzdžių apniktų termitų kolonijas, kurioms daugiau nei 30 000 metų. Tai seniausi žinomi aktyvūs termitai. Apie tai praneša Associated Press.

Stellenbošo universiteto mokslininkai, naudodami radiokarboninę analizę, nustatė milžiniškų termitų, žinomų sausringo Namaqualando regiono kraštovaizdžio elementų, amžių.

Mokslininkai teigia, kad vabzdžiai juose gyveno net 34 000 metų.

Tai reiškia, kad pirmieji šios kolonijos termitai gyveno tuo pačiu metu, kaip ir kardadančiai tigrai bei kailiniai mamutai ledynmečio metu.

Pasak mokslininkų, termitų analizė ne tik parodė jų amžių, bet ir leido susidaryti vaizdą apie buvusį regiono klimatą: tuo metu, kai jie susiformavo, buvo daug drėgniau nei dabar.

Termitų gyventojai yra žinomi tuo, kad renka šakas ir kitą medieną ir užkasa ją giliai į dirvą.

Štai kodėl, nepaisant bendro vietovės sausringumo, Namaqualando termitų viršūnėse auga daugybė augalų, kurių plotis siekia iki 30 metrų, o gylis - 3 metrus.

"Žinojome, kad termitų klodai yra seni, bet ne tokie seni", - atradimu dalijosi Stellenbošo universiteto Dirvožemio mokslų katedros vyresnysis dėstytojas Maiklas Fransisas (Mikel Francis).

Anksčiau buvo manoma, kad seniausi yra termitų tuneliai Brazilijoje, susiformavę maždaug prieš 4000 metų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder