Politikos apžvalgininkas Marius Laurinavičius "Rusija pati nesustos, ją galima tik stabdyti“

(2)

Itin agresyvus Rusijos mentalitetas susiformavo ir dėl to, kad jos užsienio politikos tikslai kitokiomis priemonėmis tiesiog nėra pasiekiami – lieka tik agresyvios veikimo formos, įsitikinę Vladimiro Putino manevrus stebintys politologai. Jie pabrėžia, kad situacija Ukrainoje artimiausiu metu tikrai nepagerės, - skelbia portalas lrytas.lt.

 

Bandymas perbraižyti Europos žemėlapį

Politikos apžvalgininkas M. Laurinavičius svarstė, jog pirmadienį nuskambėjusiai Rusijos prezidento kalbai visgi skirta per daug dėmesio. Pasak jo, V. Putino kalboje neišgirdome „nei nieko naujo, nei kažko, ko negalima buvo tikėtis“.

„Galima sakyti, kad kažkokios detalės, kad staiga Ukraina Putinui pasirodė Lenino sukurta, dar kažkokių kvailysčių prišnekėjo. Tai, galima sakyti, tos detalės kažką reiškia, bet realiai tą bendrą naratyvą Putino, tiek Ukrainos atžvilgiu, kad tai nėra valstybė ir jis jos jokio suverenumo nepripažįsta, tiek bendrai Vakarų atžvilgiu, kad neva čia Rusija įsprausta į kampą, NATO ją puola – visa tai mes girdėjome.

Pati kalba, mano vertinimu, yra skirta pateisinti tuos veiksmus, kurių Rusija ėmėsi, prieš savo vidaus auditoriją. Ji neturi kažkokios strateginės reikšmės, mano įsitikinimu, ir manau, jai yra skiriama per daug dėmesio“, – kalbėjo M.Laurinavičius.

Savo ruožtu L.Kojala Rusijos vadovo pranešimą įvertino kaip „ilgą kalbą su labai trumpa žinute“.

„Turbūt galima sugalvoti daug įvairių pasakojimų, kuriais būtų pagrįstas elementarus faktas, kad Europos politinis žemėlapis Rusijos buvo dar kartelį pabandytas perbraižyti, ir karinės eskalacijos rizika išlieka iki šiol labai didelė“, – pabrėžė politologas.

Organizatorių nuotr.

Šaknų reikia ieškoti ir V. Putino praeityje

Pasak L.Kojalos, agresyvus Rusijos mentalitetas susiformavo dėl to, kad jos užsienio politikos tikslai kitokiomis priemonėmis tiesiog nėra pasiekiami.

„Turbūt ne veltui ir vakarykštėje Rusijos saugumo taryboje buvo atstovų, pareigūnų, kurie jau turbūt šiek tiek pasimetė, kurios teritorijos aplinkiniame regione yra aneksuotos, kurios – okupuotos, kurios pripažįstamos kaip nepriklausomos valstybės, nes jų yra daug.

Tai tiesiog toks veikimo modelis yra taikomas jau ne pirmą kartą ir atspindi pačios Rusijos silpnybes“, – pažymėjo ekspertas.

Organizatorių nuotr.

Kas toliau?

Pasak M.Laurinavičiaus, pirmadienio įvykiai situacijos nepakeitė, o scenarijai ir toliau lieka du.

„Vienas, kad tuo šiam kartui Putinas arba režimas ir pasitenkins, tai gali būti ir jų atsitraukimo strategijos dalis. Bet kitas scenarijus, kad tai yra nuoseklūs žingsniai link to naujo, didelio puolimo, nes mes negalime kalbėti apie jokį naują karą.

Karas Ukrainoje vyksta jau 8 metus, bet galime kalbėti apie naują didelį puolimą iš Rusijos pusės.

Sprendžiant iš to, kokią klaidą padarė Putino režimas, net ir iš jų pusės racionalių sprendimų iš Rusijos galima tikėtis vis mažiau“, – kalbėjo politikos apžvalgininkas.

Organizatorių nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder