Rusijos vaikai pratybose

Putino fondas skyrė dotacijas, kad vaikai vietoj atostogų mokytųsi melstis ir ieškoti minų

(2)

Rusijos prezidento dotacijų fondas nustatė antrojo konkurso tarp vaikų švenčių organizavimo projektų nugalėtojus. Kanalas "Mes galime paaiškinti" išsiaiškino, kad dauguma patvirtintų paraiškų apima atostogas karinėse-patriotinėse stovyklose, kuriose vaikai bus mokomi melstis ir elgtis su ginklais.

Projektu "Rusiška dvasia" ketinama kovoti su Sankt Peterburgo ir Leningrado srities jaunosios kartos "priklausomybe nuo įtaisų".

Šiam tikslui iš fondo jis gavo 2 mln. rublių. "Patriotinėje stačiatikių stovykloje" Pskovo srityje vaikai bus saugomi nuo "lyčių vaidmenų ribų nutrynimo", mokomi maldų ir "tradicinių vertybių", taip pat "ginti savo gimtąjį kraštą ir puoselėti gimtosios kultūros idealus".

Programoje numatyti kariniai mokymai. Mentoriai bus kunigai ir karo Ukrainoje dalyviai.

Kitas projektas numato siųsti vaikus į okupuotą Ukrainos Luhansko srities dalį.

Ten moksleiviai turės išklausyti minų aptikimo kursus. Matyt, organizatoriai pasiūlys įgytus įgūdžius išbandyti praktiškai: "Žemė (Luhansko srityje - TMT) tiesiogine prasme nusėta kovų padariniais", - rašoma projekto aprašyme. 

Vaikai taip pat bus siunčiami į okupuotą Krymą, kurį dabar reguliariai apšaudo AFU.

Mokiniams žadamas susitikimas su "mandagiais žmonėmis" ir šventiniai renginiai, skirti pusiasalio aneksijos 10-osioms metinėms paminėti.

Be to, prokremliški ideologai ir propagandistai jiems aiškins, kaip netapti "informacinio karo aukomis".

Sergėjaus Šoigu vadovaujamos Rusijos geografų draugijos projektas "100 patikimų faktų apie Novorosiją Z kartai" iš fondo gavo 10 mln. rublių.

Organizatoriai nori priversti vaikus vietoj atostogų ieškoti "unikalios istorinės ir geografinės medžiagos, patvirtinančios nenutraukiamą Novorosijos ir Rusijos ryšį".

Gegužės mėnesį tapo žinoma, kad Vladivostoke įsikūrusi kelionių agentūra "Vostok Intour" derėjosi su partneriais iš Šiaurės Korėjos dėl rusų moksleivių siuntimo į Sondovono vaikų stovyklą vasaros atostogų metu.

Pasak įmonės direktorės Innos Muchinos, pirmoji grupė atvyks liepos viduryje.

Rusė, kuri būdama paauglė 2015-2016 m. du kartus lankėsi Sondovone, pasakojo, kad buvimą stovykloje lydėjo griežti judėjimo apribojimai ir kasdienė propagandinė veikla, kurios metu vaikai buvo verčiami dainuoti dainas Korėjos lyderių garbei ir valyti jų paminklus.

Moksleiviams taip pat buvo rodomas animacinis filmas, kurio herojai sprogdino JAV Baltuosius rūmus.

Praėjusių metų lapkritį Vladimiras Putinas Pasaulio rusų liaudies tarybos posėdyje pareiškė, kad jaunosios rusų kartos auklėjime turėtų dalyvauti ne tik mokytojai ir tėvai, bet ir religiniai veikėjai, taip pat sporto ir karinės-patriotinės organizacijos.

Pasak valstybės vadovo, tik toks požiūris padės išsaugoti "laisvą tautą, kuri supranta savo atsakomybę prieš šiandienos ir ateities kartas". "Būti rusu - tai visų pirma atsakomybė už Rusijos išsaugojimą <...> ir būtent tai yra tikrasis patriotizmas", - tuomet pabrėžė V. Putinas.

Vasario mėnesį ministro pirmininko pavaduotoja Tatjana Golikova sakė, kad iki 2024 m. pabaigos patriotinio ugdymo sistema Rusijoje apims apie 72 proc. vaikų ir jaunuolių nuo 5 iki 19 metų.

THE MOSCOW TIMES

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder