Auga pasipriešinimas pagalbai Ukrainai

Rinkimų į JAV Kongresą metu auga pasipriešinimas pagalbai Ukrainai

Artėjant kadencijos vidurio rinkimams JAV Kongrese daugėja priešininkų, kurie nepritaria nuolatinei karinei pagalbai Ukrainai.

Tarp respublikonų vis dažniau pasigirsta pareiškimų, kad mūsų šaliai skirtus pinigus būtų geriau išleisti kovai su Kinija ir vidaus problemoms spręsti.

Šia informacija savo straipsnyje pasidalijo "The Wall Street Journal".

Nuolatinis karinės pagalbos Ukrainai srautas praranda populiarumą tarp respublikonų.

Politikai ieško pasiteisinimo užsienio valstybių lėšų grobstymui, o Jungtinės Valstijos susiduria su savo problemomis, pavyzdžiui, didele infliacija ir ekonomikos nuosmukiu.

Tokia retorika gali sustiprėti, jei per kadencijos vidurio rinkimus Respublikonų partija laimės daugumą Atstovų Rūmuose.

Balsavimas dėl pagalbos Ukrainai po visiškos Rusijos invazijos praėjo su didžiule dviejų JAV politinių jėgų parama.

Tačiau neseniai Steve'as Scalise'as ir Elise Stefanik, užimantys antrą ir trečią vietas tarp respublikonų, atsisakė viešai paskelbti, kad ir toliau rems Ukrainą, jei jų partija laimės.

"Yra daug [partijos] narių, kurie nori, kad Gynybos departamentas būtų atskaitingesnis ir daugiau dėmesio skirtų esamoms grėsmėms.

Kinija labai aktyviai stiprina savo karinį laivyną, o mūsų karinis laivynas šiuo metu smunka", - sakė Scalise'as.

Kongresas iki mėnesio pabaigos turi priimti laikiną finansavimo įstatymą.

Joje numatyta 13,7 mlrd. dolerių pagalba Ukrainai.

Tikimasi, kad įstatymo projektas bus priimtas, tačiau tolesni mūsų valstybės prašymai JAV gali sulaukti didelio pasipriešinimo.

Atstovų rūmų Ginkluotųjų pajėgų komiteto atstovas spaudai Rubenas Gallego sakė, kad respublikonai gali taikyti daugumos paramos taisyklę.

Ją taikė ankstesni Atstovų Rūmų pirmininkai, o norint, kad dėl bet kokio įstatymo projekto būtų balsuojama, reikia partijos narių daugumos sutikimo.

Tokiu atveju bus daug sunkiau skirti naują pagalbą Ukrainai.

Sidebar placeholder