Tanzanija

Rusams vietoje kelionių į Europą pažadėjo tiesioginius skrydžius į Tanzaniją

(1)

Rusija iki metų pabaigos ketina pradėti tiesioginius skrydžius į Tanzaniją, pareiškė Susisiekimo ministerijos vadovo pavaduotojas Vladimiras Poteškinas turizmo forumo "Keliauk!" plenarinėje sesijoje.

Jis teigė, kad nuo šių metų pradžios pradėti skrydžiai į Bahreiną, Vietnamą, Jordaniją ir Tunisą. "Šiais metais taip pat tikimės pradėti skrydžius į Saudo Arabiją, Indoneziją, Kuveitą ir Tanzaniją", - pridūrė A. Poteškinas (citavo "Interfax").

Jo teigimu, šiuo metu 19 Rusijos oro linijų bendrovių vykdo skrydžius į 25 šalis. Vidaus vežėjų lėktuvų parke yra 1 124 orlaiviai. Į Rusiją skraidina 54 oro linijų bendrovės iš 30 šalių.

Vasario 12 d. Tanzanijos ambasadorius Rusijoje Fredrikas Ibrahimas Kibuta pareiškė, kad šalys yra "baigiamajame etape" pasirašant susitarimą, kuris leis atnaujinti tiesioginius skrydžius. Jis teigė, kad skrydžiai bus vykdomi, visų pirma iš Sankt Peterburgo.

Balandžio pabaigoje Rusijos ambasados Tanzanijoje pirmasis sekretorius Nikita Rasochinas sakė, kad Afrikos šalis nori atkurti turistų srautus iš Rusijos ir yra pasirengusi savo lėšomis parodyti šalį kelionių organizatoriams.

Atsižvelgdama į tai, Tanzanijos valdžia sudarė sutartį dėl reklaminio turo organizavimo su Rusijos Federacijos ekonominės plėtros ministerija. Pramonės atstovai nori supažindinti su nacionaliniais parkais, rezervatais ir pakrantės viešbučiais. 

Tiesioginis oro susisiekimas su Tanzanija buvo nutrauktas 2021 m. balandžio 15 d. dėl koronaviruso pandemijos.

Prieš tai į pagrindinį šios šalies paplūdimio kurortą - Zanzibarą - skraidė užsakomieji reisai iš devynių Rusijos miestų. Tanzanijos valdžios institucijų duomenimis, 2021 m. šią valstybę aplankė 85 tūkst. turistų iš Rusijos Federacijos.

Kelionių organizatoriai pažymi, kad dabar kelionių į Tanzaniją paklausa nėra didelė.

Tie, kurie renkasi šią kryptį, dažniausiai naudojasi jungiamaisiais skrydžiais per Dubajų, taip pat galima skristi per Etiopiją arba Omaną.

Gegužės mėnesio švenčių dienomis kelionės į Tanzaniją 4 nakvynėms pagal sistemą "viskas įskaičiuota" su skrydžiais dviem asmenims kaina prasidėjo nuo 267 tūkst. rublių.

Anex sakė, kad daugiausia turistus ir agentus domina ekskursijos, iš kurių populiariausia yra safaris.

Vienos dienos safaris vienam asmeniui kainuos apie 450 dolerių, o dviejų dienų safaris - 1050 dolerių.

 Anksčiau buvo pranešta, kad turtingi rusai, kurie dėl sankcijų nebegali keliauti į Europą, domisi tokio pobūdžio poilsiu Afrikoje.

Prasidėjus karui su Ukraina, turistų srautas iš Rusijos į ES šalis dėl logistinių sunkumų, kuriuos sukėlė Rusijos lėktuvams uždarytas dangus, ir tris keturis kartus išaugusios kelionės kainos, sumažėjo 80-90 proc.

2022 m. rugsėjo mėn. sausumos sienas su Rusija turinčios Estija, Latvija, Lietuva, Suomija ir Lenkija uždraudė keliauti iš Rusijos.

Daugelis kitų ES šalių, įskaitant Čekiją ir Nyderlandus, nustojo išduoti turistines vizas rusams.

FSB duomenimis, 2023 m. į Europą keliaujančių piliečių skaičius sumažėjo iki 1,73 mln. palyginti su 2,36 mln. 2022 m. (-26 proc.).

Iš ES šalių į populiariausių krypčių dešimtuką pateko tik Suomija.

Šaltinis: THE MOSCOW TIMES

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder